Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Wręczono stypendia dla uzdolnionych uczniów z Gminy Siechnice (ZDJĘCIA)
31 / 10 / 2017 Aleksandra Chlebosz 2542 1

30 października 2017 roku po raz siódmy odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach Programu Wspierania Szczególnie Uzdolnionych Uczniów Gminy Siechnice. Całość rozpoczął zespół AVISTA pod batutą Pani Elżbiety Chyży.

 

Na wydarzeniu obecny by gość honorowy, mieszkaniec naszej gminy,  profesor dr. hab. Adam Sulikowski pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor licznych publikacji z zakresu teorii i filozofii prawa, teorii prawa konstytucyjnego, teorii i praktyki funkcjonowania sądów konstytucyjnych. Jest on laureatem nagrody "Złota Seria UW” za najlepszą monografię naukową oraz laureatem nagród rektorskich za wybitne osiągnięcia naukowe i organizacyjne.

 

Uczniowie ubiegający się o jedno ze stypendiów uzyskiwali punkty za osiągnięte miejsce w konkursach artystycznych, przedmiotowych, olimpiadach przedmiotowych, festiwalach, zawodach sportowych, turniejach oraz punkty za średnią ocen i za  ocenę z zachowania na świadectwie szkolnym. Burmistrz Siechnic przyznał łącznie 24 stypendia - 5 naukowych, 5 artystycznych oraz 14 sportowych.

 

W kategorii stypendium naukowe nagrodę otrzymali:

Jakub Ciupiński, Paulina Żelezik, Tomasz Jakubaszko, Mikołaj Cieciuch oraz Magdalena Wnęk.

 

W kategorii stypendium artystyczne nagrodę otrzymali:

Elżbieta Zając, Mariusz Zalewski, Antonina Stefan, Martyna Nadbrzeska oraz Hanna Jaskólska.

 

W kategorii stypendium sportowe nagrodę otrzymali:

Karolina Szarszaniewicz, Maria Węglarowicz, Hanna Sebesczyk, Mariusz Centner, Oliwia Zytko, Mateusz Pietrzyk, Dominika Chojnacka, Magdalena Ławska, Aleksander Raczek, Agata Kalinowska, Michał Witka, Jacek Kalinowski, Anna Madej oraz Dawid Szuber.

 

Pojawiła się jeszcze jedna nagroda dla dziewczynki, która niestety  z przyczyn formalnych nie mogła wziąć udziału w Programie dla szczególnie uzdolnionych. Była to uczennica SP nr 1 w Siechnicach Kalina Jabłonkowska. Wniosek został przekazany do Fundacji ŹRÓDŁO.

 

Przyznane Stypendia mają na celu promowanie dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionej, motywowanie do podejmowania działań mających na celu odkrycie własnych uzdolnień oraz do ciągłej pracy nad rozwijaniem talentów i pogłębianiem wiedzy, a także motywowanie rodziców do wspierania edukacji swoich uzdolnionych dzieci.

 

Wszystkim nagrodzonym, ich rodzicom, trenerom, nauczycielom i każdemu, kto przyczynił się do ich sukcesu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych nagród!

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg