Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Powiązane galerie:
grafika
13 / 11 / 2017
Aleksandra Chlebosz
48
Tak świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości (ZDJĘCIA)
13 / 11 / 2017 Aleksandra Chlebosz 1186 1

Po raz kolejny w Siechnicach odbyły się Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorami wydarzenia byli:

Gmina Siechnice, Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Siechnicach, Szkoły podstawowe nr 1 i nr 2 w Siechnicach oraz Gminny Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Na uroczystości obecne były poczty sztandarowe szkół i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy.

 

Podczas uroczystej Mszy Świętej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przedstawili rys historyczny wydarzeń związanych z utratą i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Natomiast zespół Batuta (ze Szkoły podstawowej nr 1 w Siechnicach) pod kierownictwem Ireny Madej zaprezentował pieśni patriotyczne. Orkiestra Hanys Band zapewniła oprawę muzyczną Mszy, a po jej zakończeniu zagrała kilka utworów patriotycznych, które wspólnie z pomocą rozdanych śpiewników odśpiewali mieszkańcy obecni w kościele.

 

Już teraz zwracamy się do wszystkich mieszkańców z prośbą o zgłaszanie swoich pomysłów związanych z przyszłoroczną, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Czekamy na pomysły i inicjatywy, które mogłyby się odbyć z tej okazji podczas Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku.

Swoje pomysły, propozycje, zgłoszenia prosimy kierować na adres wss@umsiechnice.pl

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg