Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Gmina uruchamia kąpielisko oraz pozyskała prawie 50 tys zł na rozwój tego miejsca (BŁEKITNA LAGUNA 2018)
25 / 03 / 2018 Mariusz Różnowicz 7000

Choć niekoniecznie myślimy o tym w pierwszych dniach wiosny, to już za kilka miesięcy zechcemy ochłodzić się na kąpielisku. Dzięki Państwa głosom oddanym w konkursie Lechstarter w zeszłym roku nad zbiornikiem Błękitna Laguna wybudowane zostało boisko do piłki siatkowej, pomost, postawiono też kilka ławek i stojaki na rowery. Dzięki środkom zaplanowanym w zeszłorocznym budżecie gminy wykonana została natomiast kilkuset metrowa plaża, a Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. uruchomiła w ramach tych środków miejsce przeznaczone do kąpieli z zabezpieczeniem ratowniczym oraz socjalnym.

W 2018 roku Gmina Siechnice we współpracy z SISK sp. z o.o. uruchomi pełnoprawne kąpielisko, czyli miejsce o wyższym standardzie polegającym m.in. na częstszych kontrolach wody. Na kąpielisko ma być też doprowadzony prąd, który w przyszłości będzie wykorzystany do budowy w tym miejscu oświetlenia, a w tym roku być może zachęci tzw. foodtracki do odwiedzin Błękitnej Laguny.

Z rozwojem rekreacyjnego potencjału Błękitnej Laguny związywany jest też projekt zgłoszony przez Gminę do otwartego konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018”. Możemy z radością poinformować, że procedura konkursowa została zakończona i wniosek przygotowany przez Gminę otrzymał dofinansowanie w kwocie 49.000 zł, "pokonując" prawie 50 innych wniosków samorządów z całego województwa (które nie otrzymały dofinansowania i znalazły się się na liście rezerwowej).

Przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dofinansowanie, pozwoli Urzędowi Miejskiemu zrealizować projekt, który stworzy w naszej Gminie najatrakcyjniejsze miejsce odpoczynku nad wodą jakie istnieje wokół Wrocławia.

Będzie na czym popływać i pobawić się w wodzie, a także po prostu wygodniej  korzystać z Błękitnej Laguny.


Szczegóły wkrótce.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg