Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Komunikat w sprawie budowy centrum handlowego oraz sklepu Lidl w Siechnicach (NOWE WIZUALIZACJE)
24 / 09 / 2018 Mariusz Różnowicz 8815

Informujemy, że zgodnie z oficjalnym komunikatem Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Siechnice sp. z o.o. przesłanym do Urzędu Miejskiego w Siechnicachprzedsiębiorstwo jest w trakcie finalizacji ostatnich formalności związanych z pozwoleniem na budowę centrum handlowego w Siechnicach. W skład dużego centrum będzie wchodzić również sklep sieci „Lidl”.

Sklep będzie usytuowany w Siechnicach przy ul. Opolskiej 30, w miejscu „centrum ogrodniczego”, które zostało zamknięte w sierpniu bieżącego roku. Zabudowania byłego punktu handlowego zostaną wyburzone niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia na przeprowadzenie takich prac przez PPO Siechnice sp. z o.o.


Przypomnijmy, że w odpowiedzi na petycję zainicjowaną przez Burmistrza Siechnic i podpisaną przez tysiące mieszkańców Naszej Gminy,  (więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj…)  Zarząd Lidl Sp. z o.o. Sp. k. w lutym 2017 roku poinformował pisemnie Gminę Siechnice, że w 2018 roku w naszym mieście powstanie centrum handlowe wraz ze sklepem Lidl.

Jednak aby rozpoczęcie prac budowlanych było możliwe potrzebna była zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Opisane działania Burmistrza Siechnic, Rady Miejskiej i mieszkańców umożliwiły inwestorowi podjęcie prac nad realizacją zapowiedzianej inwestycji, tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców Naszej Gminy.

Dziękujemy wszystki mieszkańcom zaanagażowanym w akcję "Siechnice chcą Lidla".


Lidl i nowe centrum handlowe w Siechnicach

 

Lidl i nowe centrum handlowe w Siechnicach

 

Lidl i nowe centrum handlowe w Siechnicach

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg