Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
banereeeeeek.JPG
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Powiązane galerie:
grafika
21 / 05 / 2019
Mariusz Różnowicz
39
Nagroda Florian 2019 i podziękowania od Jurka Owsiaka dla OSP Siechnice (FILM, ZDJĘCIA)
21 / 05 / 2019 Mariusz Różnowicz 1537 1

18 maja w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze zlokalizowanym w Otrębusach pod Warszawą, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach oraz Burmistrz Siechnic Milan Ušák odebrali podczas gali "Floriany 2019" nagrodę XII kategorii specjalnej pn. „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach reprezentowali: Jacek Barcicki, Paweł Kolanko, Przemysław Kasprowicz i Wojciech Stankiewicz.

 

Nagrody w tej kategorii były przyznawane we współpracy z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dlatego specjalne podziękowania dla tych jednostek złożył Jurek Owsiak.


OSP Siechnice została nagrodzona za przeprowadzenie współfinansowanego z dotacji Gminy Siechnice projektu: „Popularyzacja nauki pierwszej pomocy w szkołach podstawowych na terenie Gminy Siechnice”. W ramach projektu siechniccy strażacy przeszkoli 966 dzieci z terenu naszej Gminy. Dzięki gminnej dotacji OSP Siechnice zakupiła na potrzeby realizacji szkoleń w szkołach dwa nowoczesne fantomy do nauki reanimacji z systemem pomiaru jakości wykonywanej akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej. WOŚP doceniając ten projekt postanowił nagrodzić OSP Siechnice zakupem kolejnego fantomu, który został wręczony druhom podczas gali.


Należy podkreślić, że "Floriany 2019" odbyła się w bardzo uroczysty sposób, który przypominać mógł wręczenia nagród filmowych na festiwalach. Byli więc nominowani, zalakowane koperty, zwycięzcy i złote statuetki.


Z racji charakteru uroczystości oraz miejsca, w którym się odbywała w części artystycznej zaprezentował się Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Orkiestra Dęta OSP Mykanowie.


Kategoria specjalna „Ratujemy i Uczymy Ratować” została włączona do Konkursu Floriany w 2018 r. Skierowana jest do strażaków ochotników biorących udział w powołanym w 2006 r. programie edukacyjnym o tej samej nazwie prowadzonym przez Fundację WOŚP i realizowanym od grudnia 2017 r. w partnerskiej współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg