W dniu 11 listopada o godz. 17.00 z Rynku we Wrocławiu wyruszy kilka tysięcy uczestników Wrocławskiego Biegu Niepodległości 2019. Zawodnicy przemierzą dystans 10 kilometrów trasą biegnącą przez centrum Wrocławia, a następnie wrócą do Rynku, by przekroczyć usytuowaną tam linię mety.
Ze względów bezpieczeństwa część dróg zostanie zamknięta, a co za tym idzie pojawią się również okresowe zmiany komunikacyjne. Całość trasy zostanie wyłączona z ruchu od godz. ok. 15:00 dnia 11 listopada 2019 r. Okresowe utrudnienia będą pojawiać się wcześniej. Zmiany potrwają maksymalnie do godz. ok. 19:30.
W związku z tym zmianie ulegną trasy niektórych linii Siechnickiej Komunikacji Publicznej:
- Linia 800 (kursy z 16:37, 18:37)
Dworzec Autobusowy (przystanek pętlowy dla linii 122) – Joannitów – Dyrekcyjna – Pułaskiego – Kościuszki – (...) – Siechnice – (...) – Hubska – Sucha – Dworzec Autobusowy.
Kursy nie obsłużą przystanków:
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Skargi),
- Galeria Dominikańska (przy ul. Oławskiej),
- Dworcowa (przy ul. Dworcowej),
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Kościuszki).
- Linia 810 (kursy z 16:02, 18:02)
Dworzec Autobusowy (przystanek pętlowy dla linii 122) – Joannitów – Dyrekcyjna – Hubska – (...) – Siechnice – (...) – Komuny Paryskiej – Pułaskiego – Sucha – Dworzec Autobusowy.
Kursy nie obsłużą przystanków:
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Skargi),
- Galeria Dominikańska (przy ul. Oławskiej),
- Dworcowa (przy ul. Dworcowa),
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Podwale).
- Linia 820 (kursy z 15:27, 17:27, 19:27)
Dworzec Autobusowy (przystanek pętlowy dla linii 122) – Joannitów – Dyrekcyjna – Pułaskiego – Kościuszki – (...) – Siechnice – (...) – Komuny Paryskiej – Pułaskiego – Sucha – Dworzec Autobusowy.
Kursy nie obsłużą przystanków:
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Skargi),
- Galeria Dominikańska (przy ul. Oławskiej),
- Dworcowa (przy ul. Kościuszki),
- Pułaskiego (przy ul. Kościuszki),
- Wzgórze Partyzantów (przy ul. Podwale).