Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Obchody Dnia Praw Dziecka i Dnia Życzliwości w Przedszkolu Publicznym im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach
26 / 11 / 2019 Aleksandra Chlebosz 318

W Przedszkolu Publicznym im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach odbyły się ostatnio wspaniałe wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, Dniem Praw Dziecka i Dniem Życzliwości.

 

Na początku obchody przybrały uroczysty charakter, ponieważ w listopadzie 2019 roku świętujemy 30-rocznicę podpisania Konwencji o Prawach Dziecka oraz 60-lecie uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka. 

 

Przedszkole włączyło się również w międzynarodową kampanię „19 dni bez przemocy”. W ramach kampanii zostały wykonane prace plastyczne o tematyce mającej na celu kształtowanie świadomych postaw wobec przemocy.  W każdej grupie zostały przeprowadzone pogadanki, zabawy oraz warsztaty o budowaniu empatii i życzliwości we współpracy z Fundacją Go and Act.

 

Wszystkie działania podjęte w ramach obchodów miały na celu uświadomienie dzieciaków, a także dorosłych o konieczności reagowania na akty przemocy oraz o sposobach uzyskiwania pomocy.

 

Jak zawsze dzieciaki oraz kadra przedszkola współpracowali ze sobą w atmosferze życzliwości, szacunku oraz poszanowania swoich praw!

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg