Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Debata Oświatowa „Od jakości pracy szkoły do kompetencji kluczowych uczniów” (ZDJĘCIA)
09 / 12 / 2019 Aleksandra Chlebosz 974

     W okresie od czerwca do września 2019 r. Gmina Siechnice uczestniczyła w pilotażu modelu doradztwa dla jednostek samorządu terytorialnego organizowanego w ramach projektu Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów – II etap”, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich.

 

        Celem projektu była poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych), nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej) oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia. Działania te będą wspierane przez samorząd w ramach procesowego wspomagania.

 

     Pilotaż modelu doradztwa realizowany był w formie spotkań informacyjno-konsultacyjnych, szkoleń warsztatowych, doradztwa realizowanego w siedzibie Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) oraz doradztwa zdalnego i spotkań doradczych w siedzibie JST. Dodatkowo JST uczestnicząca w pilotażu została objęta działaniami doradczymi, realizowanymi przez zespół ekspertów/trenerów. Gmina Siechnice znalazła się pod opieką Pani Marii Szostak i Pana Mariusza Bochenka.

 

   W ramach zakończenia pilotażu w dniu 28 listopada 2019 r. zorganizowano Debatę Oświatową poświęconą  jakości pracy placówek oświatowych naszej Gminy pt. „Od jakości pracy szkoły do kompetencji kluczowych  uczniów”.

 

W debacie uczestniczyli przedstawiciele szkół i  przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Siechnice: dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz  uczniowie. W czasie debaty skupiono się na czterech obszarach:

  • Jaki powinien być nauczyciel XXI wieku uczący w naszych szkołach ?
  • Jakie są mocne strony i zalety oświaty i sieci szkół w naszej gminie ?
  • Jakiego rodzaju zmian oczekujesz w oświacie w naszej gminie ?
  • Jakie działania możemy podjąć aby ulepszyć/usprawnić funkcjonowanie naszej  oświaty ?

 

    Materiał wypracowany podczas debaty stanowi wypadkową z jednej strony potrzeb wynikających z programu pilotażu, z drugiej – potrzeb i propozycji zebranych od uczestników debaty. Wyniki debaty zostaną opracowane w formie broszury i przekazane uczestnikom debaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg