Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Co dalej z bioblokiem przy ul. Rataja w Siechnicach?
10 / 12 / 2019 Mariusz Różnowicz 1449

 

Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. we współpracy z gminą Siechnice w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach zakończył z powodzeniem realizację dwóch ambitnych projektów związanych z gospodarką wodno-ściekową tj.:

 

- Rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków przy ul. Zachodniej w Siechnicach - koszt tej inwestycji to 25 000 000 zł, z czego prawie 10 000 000 zł to dotacja z Unii Europejskiej (w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT WrOF)  w Osi Priorytetowej nr 4 Środowisko i zasoby Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020),

 

- Budowę nowej stacji uzdatniania wody w Groblicach - koszt tej inwestycji to 3 700 000 zł.

 

O oba projekty prezentujemy szerzej w artykułach zamieszczonych tutaj… i tutaj…

 

To właśnie dzięki zakończonej rozbudowie i modernizacji oczyszczalni ścieków zlokalizowanej przy  ul. Zachodniej w Siechnicach, możliwe będzie przepięcie do niej biobloku przy ul. Rataja. To spowoduje, że instalacje zlokalizowane przy ulicy Rataja przestaną być problemem dla okolicznych mieszkańców.

 

Informujemy, że zgodnie z informacją otrzymaną od ZGK sp. z o.o. prace projektowe w zakresie nowego rurociągu są już znacznie zaawansowane. Opóźnienia związane z zakończeniem prac projektowych są wynikiem przedłużających się procedur administracyjnych, prowadzonych przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu, związanych z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia dla tego zadania. Planowy termin zakończenia etapu projektowania to pierwszy kwartał 2020 roku.

 

Jeżeli projekt uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia, to prace ziemne i montażowe mogą rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku. Zakończenie tej inwestycji i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie mogłoby nastąpić na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

Szacuje się, że opisywana inwestycja może kosztować blisko 3,2 mln złotych. Koszt samych prac projektowych to niemal 160 tys zł.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif