Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Gmina Siechnice wśród liderów „Rankingu Samorządów najdynamiczniej rozwijających przedsiębiorczość”
23 / 01 / 2020 Maciej Skwara 884

21 stycznia br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”, podczas której Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego ogłosiła wyniki dorocznego Rankingu Samorządów najdynamiczniej rozwijających przedsiębiorczość. Gmina Siechnice uplasowała się w ścisłej czołówce zestawienia.

 

Gmina Siechnice uplasowała się na 4. miejscu pośród 638 gmin wiejsko-miejskich w Polsce w zestawieniu samorządów najdynamiczniej rozwijających przedsiębiorczość w latach 2003–2018.

 

 

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 16 wskaźników obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miejskie.

 

Wysokie miejsce w rankingu jest kolejnym wyróżnieniem dla naszej gminy jako jednego z liderów w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce. Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku gmina Siechnice zdobyła 11 miejsce w XV edycji uznawanego za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce Rankingu Samorządów dziennika „Rzeczpospolita”.

 

Źródło: Bank Danych Lokalnych, Główny Urząd Statystyczny;

 

Źródło: Bank Danych Lokalnych, Główny Urząd Statystyczny;

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif