Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
OTWIERAMY KĄPIELISKO BŁĘKITNA LAGUNA!
25 / 05 / 2020 Mariusz Różnowicz 3617

AKTUALIZACJA (17.06.2020 r.):

 

  • Przypominamy o obowiązującym zakazie kąpieli na tym akwenie.

  • Bieżące informacje na temat badań wody znaleźć możecie Państwo w Serwisie kąpieliskowym prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS).

  • Z uwagi na pozytywny wynik badania wody opublikowany przez GIS w dniu 17.06.2020 r. informujemy, że Gmina Siechnice we współpracy z Siechnicką Inwestycyjną Spółką Komunalną sp. z o.o. planuje w najbliższy weekend  uruchomienie kąpieliska w pełnym zakresie tj. wraz z obsługą ratowniczą oraz wodnym placem zabaw.

  • Przypominamy mieszkańcom gminy o możliwości wyrobienia kart parkingowych umożliwiających bezpłatne korzystanie z parkingu przy stadionie (w tym roku honorowane będą też karty parkingowe wydane w roku poprzednim).

serwis kąpieliskowy

 

 


 

AKTUALIZACJA 5 czerwca 2020 r.:

  • 4 czerwca 2020 r. Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna Sp. z o.o. ogłosiła konkurs ofert na obsługę gastronomiczną kąpieliska Błękitna Laguna w sezonie 2020
  • 5 czerwca 2020 r. uruchomiona została wypożyczalnia sprzetu wodnego. Na plaży działa również toaleta (w godzinach 10:00 - 19:00).

 


 

25 maja 2020 r.

Błękitna Laguna. Co z kąpieliskiem w dobie COVID-19?

 

Szanowni Państwo,

Czerwcowe otwarcie kąpieliska Błękitna Laguna stało się w ostatnich latach tradycją. Niestety z uwagi na panującą pandemię, jak na razie, otwarcie kąpieliska nie będzie możliwe.

Burmistrz Siechnic w kwietniu złożył do Rady Miejskiej dwa projekty uchwał:

1) w sprawie ustalenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Siechnice w roku 2020, który miał trwać od 1 czerwca do 31 sierpnia 2020 roku,

2) w sprawie wykazu kąpielisk, w którym znalazło się kąpielisko Błękitna Laguna, organizowane przez Siechnicką Inwestycyjną Spółkę Komunalną sp. z o.o. 

Rada przyjęła obie uchwały na sesji w dniu 23 kwietnia 2020 r.

 

20 kwietnia SISK sp. z o.o. zwrócił się do Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu o wyznaczenie harmonogramu badania czystości wody, wymaganych ustawowo przed i w trakcie działalności kąpieliska. Do dnia dzisiejszego Spółka nie otrzymała odpowiedzi na to pismo. Jednak Sanepid informuje w kontaktach roboczych, że brak odpowiedzi na to pismo spowodowane jest obowiązującym na terenie całego kraju zakazem działalności kąpielisk.

 

Na dzień dzisiejszy SISK sp. z o.o. przekazał do Gminy informację, że posiada opinię prawną z której wynika, że w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów wydanym w zakresie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, otwarcie kąpieliska nie jest możliwe.

 

Podkreślamy, że Gmina wraz ze spółką komunalną, której powierzono to zadanie, wykonała wszystkie niezbędne czynności w celu zorganizowania kąpieliska. W obecnej sytuacji jego uruchomienie ze względów ogólnopolskich ograniczeń jest niemożliwe.

 

W związku z powyższym informujemy, że Gmina będzie reagować na bieżąco no kolejne etapy luzowania obostrzeń. Jeżeli otwarcie kąpielisk będzie możliwe, to wszystkie czynności dążące do uruchomienia kąpieliska na Błękitnej Lagunie będą wykonywane w sposób niezwłoczny.

Informujemy jednak, że do tego czasu obowiązuje zakaz kąpieli w zbiorniku wodnym Błękitna Laguna.

 

Jednocześnie informujemy, że w czerwcu planujemy wprowadzić udogodnienia dla osób, które będą korzystać z rekreacji wokół tego zbiornika np. poprzez uruchomienie toalety i  ochrony.

W związku z pojawiającymi się pytaniami o wydawanie kart parkingowych informujemy, że Burmistrz Milan Ušák podjął decyzję, że w trosce o zdrowie mieszkańców (ograniczenie kontaktów międzyludzkich związanych z wypełnianiem formalności) w tym roku honorowane będą karty parkingowe wydane w roku poprzednim.

 

Jeżeli jednak nowi mieszkańcy chcą uzyskać kartę umożliwiającą bezpłatne parkowanie na parkingu przy stadionie w Siechnicach, to mają taką możliwość. Wniosek o wydanie karty znajduje się w załączniku do tego artykułu.  

Do czasu uruchomienia kąpieliska opłaty za wspomniany parking nie będą pobierane.

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg