Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Nowa jednostka logistyczna IKEA w Siechnicach
25 / 06 / 2019 Maciej Skwara 3117

Parcel Unit w Siechnicach to nowa jednostka logistyczna IKEA, która zapewni realizację małych zamówień składanych przez stronę internetową, w sklepie lub przez telefon.

 

- Nowe rozwiązanie logistyczne to ważny moment w rozwoju sieci wielokanałowej sprzedaży IKEA w Polsce, którą udoskonalamy również w oparciu o informacje zwrotne klientów. Oferuje ono możliwości, na które czekali nasi klienci – szybkość realizacji dostaw w przystępnej cenie. Widzimy stały wzrost sprzedaży w kanale e-commerce i musimy być przygotowani do jej obsłużenia od strony logistycznej. Szacujemy, że w ciągu najbliższych trzech lat Parcel Unit zrealizuje ponad 1,5 mln zamówień – wyjaśnia Sigrun Tessarek, Customer Fulfillment Manager Poland w IKEA.

 

Parcel Unit to nowe rozwiązanie, które działa w oparciu o współpracę z partnerami biznesowymi IKEA – operatorem logistycznym 3LP, będącym właścicielem centrum dystrybucji w Siechnicach, oraz dostawcą usług kurierskich GLS. Firma 3LP oferuje zaawansowane rozwiązania automatyczne procesu kompletowania towaru, z kolei gęsta sieć logistyczna oraz punktów odbioru GLS gwarantuje krótki czas dostawy - blisko połowa klientów otrzyma towar już następnego dnia po złożeniu zamówienia on-line. Parcel Unit w Siechnicach obsługuje ponad 6 tys. produktów IKEA - głównie akcesoria wyposażenia wnętrz oraz małe meble.

 

Zaawansowana automatyka

 

Magazyn w Siechnicach to zaawansowane technologicznie centrum logistyczne dla e-commerce. Kluczowym elementem warunkującym sprawny proces realizacji zamówień jest automatyzacja procesów magazynowania i kompletowania produktów IKEA. Większość zamówień klientów jest realizowana przez zautomatyzowany system, który pozwala na najwyższą szybkość kompletowania - nawet do 2000 sztuk produktów na godzinę - i niemal całkowicie eliminuje ewentualne błędy. Duża wydajność magazynu jest bardzo istotna w kontekście planowanego wzrostu zamówień internetowych.

Mamy doświadczony i wysoce zmotywowany zespół, unikalne na skalę europejską wyposażenie oraz zaawansowane oprogramowanie zarządzające magazynem. Pozwala to na gwarancję realizacji usługi na najwyższym poziomie z zachowaniem konkurencyjnych kosztów – dodaje Piotr Streker, Menadżer Projektów Logistycznych w 3LP.

 

Fot.: Pixabay.com

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg