Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Ranking Samorządów 2019: Gmina Siechnice wśród najlepszych w Polsce!
01 / 10 / 2019 Maciej Skwara 1428

30 września 2019 roku podczas finałowej gali Rankingu Samorządów 2019 organizowanego przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” w Warszawie poznaliśmy najlepsze polskie miasta i gminy pod względem trwałego, zrównoważonego rozwoju. Gmina Siechnice po raz kolejny znalazła się w czołówce stawki.

 

Gmina Siechnice po raz kolejny została doceniona przez niezależną Kapitułę Rankingu Samorządów. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Gmina Siechnice znalazła się na 11. miejscu wśród 864 sklasyfikowanych samorządów.

 

Ranking Samorządów "Rzeczpospolitej" jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 15 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji "Rzeczpospolitej".

 

Zgodnie z przyjętą przez Kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.

 

W niezależnych rankingach opartych o przejrzyste kryteria oceny Gmina Siechnice zajmuje wysokie lokaty bardzo regularnie. Przypomnijmy, że w opublikowanym w lecie bieżącego roku „Rankingu Wspólnoty”, w którym kapituła pod przewodnictwem prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego ocenia  zamożność samorządów, Siechnice znalazły się w swojej kategorii na 30. miejscu wśród 597 sklasyfikowanych polskich samorządów.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się