się
grafika
Brąz dla Jana Szwarca na Pucharze Polskiej Unii Karate
29 / 11 / 2019 Aleksandra Chlebosz 251

23 listopada w Krotoszynie odbył się drugi najważniejszy rankingowy turniej w Polsce – Puchar Polskiej Unii Karate. SSiR Arawashi reprezentowała 5 osobowa ekipa w składzie: Ania Madej, Maria Węglarowicz, Zuzia Zielińska, Tymon Karwala i Jan Szwarc. Były to zawody dla dzieci od 12 roku życia. Zawodnicy Arawashi jak zawsze walczyli w kategoriach kumite.

Brązowy medal dla Gminy Siechnice zdobył Jan Szwarc. Jan wygrał 2 walki, 1 przegrał oraz następnie wygrał w repasażach o brąz.

Dobrze zaprezentowali się także: Tymon Karwala i Maria Węglarowicz. Maria zajęła wysokie 5 miejsce (na turnieju było po 20 zawodników w konkurencji). Wygrała 3 walki, 1 przegrała, co niestety oznaczało dla niej brak miejsca na podium. Tymon Karwala również zajął 5 miejsce. Walczył od 1 walki z kontuzją palca u nogi. Mimo problemów wygrał 2 walki. Brawa za siłę i determinację!

Przed Arawashi kolejny duży turniej, który odbędzie się w Legnicy. Zgodnie z zapowiedziami klubu liczymy, że zawodnikom po raz kolejny uda się przywieźć sporo medali dla Gminy Siechnice.

Tekst oraz zdjęcia zostały przekazane przez SSiR Arawashi.