Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Debata Oświatowa „Od jakości pracy szkoły do kompetencji kluczowych uczniów” (ZDJĘCIA)
09 / 12 / 2019 Aleksandra Chlebosz 645

     W okresie od czerwca do września 2019 r. Gmina Siechnice uczestniczyła w pilotażu modelu doradztwa dla jednostek samorządu terytorialnego organizowanego w ramach projektu Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów – II etap”, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich.

 

        Celem projektu była poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych uczniów niezbędnych do poruszania się na rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych), nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej) oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia. Działania te będą wspierane przez samorząd w ramach procesowego wspomagania.

 

     Pilotaż modelu doradztwa realizowany był w formie spotkań informacyjno-konsultacyjnych, szkoleń warsztatowych, doradztwa realizowanego w siedzibie Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) oraz doradztwa zdalnego i spotkań doradczych w siedzibie JST. Dodatkowo JST uczestnicząca w pilotażu została objęta działaniami doradczymi, realizowanymi przez zespół ekspertów/trenerów. Gmina Siechnice znalazła się pod opieką Pani Marii Szostak i Pana Mariusza Bochenka.

 

   W ramach zakończenia pilotażu w dniu 28 listopada 2019 r. zorganizowano Debatę Oświatową poświęconą  jakości pracy placówek oświatowych naszej Gminy pt. „Od jakości pracy szkoły do kompetencji kluczowych  uczniów”.

 

W debacie uczestniczyli przedstawiciele szkół i  przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Siechnice: dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz  uczniowie. W czasie debaty skupiono się na czterech obszarach:

  • Jaki powinien być nauczyciel XXI wieku uczący w naszych szkołach ?
  • Jakie są mocne strony i zalety oświaty i sieci szkół w naszej gminie ?
  • Jakiego rodzaju zmian oczekujesz w oświacie w naszej gminie ?
  • Jakie działania możemy podjąć aby ulepszyć/usprawnić funkcjonowanie naszej  oświaty ?

 

    Materiał wypracowany podczas debaty stanowi wypadkową z jednej strony potrzeb wynikających z programu pilotażu, z drugiej – potrzeb i propozycji zebranych od uczestników debaty. Wyniki debaty zostaną opracowane w formie broszury i przekazane uczestnikom debaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif