Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Przedsiębiorcy z terenu gminy byli, są i będą nam potrzebni też po epidemii! Pomóżmy sobie wzajemnie przetrwać trudny czas!
20 / 03 / 2020 Mariusz Różnowicz 2195

Trwający stan zagrożenia epidemicznego pokazuje, że w Naszej Gminie podejmowane są różne działania mające na celu ułatwienie życia mieszkańcom w tym trudnym czasie, a przedsiębiorcom utrzymanie się na rynku.

 

Działania mające na celu dostosowanie do szybko zmieniającej się rzeczywistości podjęły duże firmy (szczególnie z branży mediów komunalnych). Takie przedsiębiorstwa przestawiają się na inny sposób funkcjonowania (Kogeneracja SA - Elektrociepłownia „Czechnica”, Zakład Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.) maksymalizując w ten sposób możliwości zapewnienia ciągłości dostaw i obsługi mieszkańców.

 

Innym przykładem dostosowania do obecnej sytuacji jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A., właściciel zakładu zlokalizowanego w Siechnicach. W tym przedsiębiorstwie nastąpiła zmiana profilu produkcji i od kilku dni rozpoczęło się wytwarzanie  dezynfektantów. W tym miejscu w imieniu Burmistrza Siechnic składamy gorące podziękowania za pomoc udzieloną Gminie.

 

Ale lokalny biznes to w dużej mierze średni i mali przedsiębiorcy. To właśnie oni szukają pomysłów jak przetrwać ten trudny czas. Starają się utrzymać na rynku, ale i pomóc mieszkańcom - trzymamy kciuki za tego typu działania. Jednocześnie deklarujemy, że w miarę możliwości Gmina będzie wspierać te działania choćby przez ich nagłaśnianie.

 

W tym tygodniu promujemy na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych akcję „Zjedz / kup lokalnie” szczegóły…

 

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i uważasz, że Gmina może wesprzeć Twoje działania w miarę posiadanych możliwości i kompetencji pisz na adres wss@umsiechnice.pl

 

Pomóżmy naszym przedsiębiorcom! Pomóżmy sobie wzajemnie!

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg