Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Aktualności
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Lokalne kluby i organizacje skorzystają BEZPŁATNIE z gminnych obiektów sportowych
11 / 04 / 2019 Maciej Skwara 2197

27 lokalnych klubów sportowych i organizacji pozarządowych otrzymało możliwość bezpłatnego korzystania z gminnych obiektów sportowych w okresie od kwietnia do września 2019 r. przez blisko 4 tysiące godzin. To wsparcie o wartości 240 tysięcy złotych.

 

Gmina Siechnice jest dynamicznie rozwijającym się samorządem, dbającym o stale zwiększający się standard życia mieszkańców poprzez zapewnianie im dogodnych warunków zamieszkiwania, prowadzenia działalności gospodarczej i rekreacji na jej terenie. Jednym z głównych celów Gminy jest prawidłowy rozwój fizyczny mieszkańców - w szczególności dzieci i młodzieży - wypracowywany między innymi w oparciu o nowoczesną bazę sportową: boiska, hale i inne obiekty sportowo-rekreacyjne. Realizując ten cel, Gmina od wielu lat z inicjatywy Burmistrza udostępnia bezpłatnie gminne obiekty sportowe lokalnym klubom oraz organizacjom pozarządowym, prowadzącym zajęcia głównie dla najmłodszych mieszkańców.

 

27 marca br. zakończyła swoje prace powołana przez Burmistrza komisja przydzielająca bezpłatne godziny na gminnych obiektach sportowych lokalnym organizacjom w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2019 r. W tym czasie 27 organizacji, oferujących zajęcia w ramach różnych dyscyplin sportu (m. in. piłki nożnej, koszykówki, karate, lekkiej atletyki, tenisa stołowego i in.),  skorzysta z blisko 4 tysięcy bezpłatnych godzin. Koszt komercyjnego wynajmu obiektów przyznanych przez komisję wynosi blisko 240 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że rzeczywisty koszt utrzymania gminnych obiektów sportowych (w tym orlików i stadionu w Siechnicach, dla których nie ma możliwości wynajmu komercyjnego) jest kilkukrotnie wyższy i obejmuje koszty wynagrodzeń pracowników obsługi, mediów (prąd, woda, ścieki, odbiór odpadów) oraz utrzymania obiektów (przeglądy, konserwacje, naprawy koszenie i nawożenie etc.). Dzięki możliwości bezpłatnego wykorzystania gminnych obiektów przez lokalne organizacje, znacząco wzrasta oferta zajęć sportowych i rekreacyjnych nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób dorosłych.

 

Kompletne harmonogramy bezpłatnego wykorzystania obiektów sportowych na terenie Gminy Siechnice w okresie 1.04.2019 r. – 30.09.2019 r. znajdziecie Państwo TUTAJ.

 

Następne posiedzenie komisji przydzielającej bezpłatne godziny użytkowania obiektów sportowych odbędzie się we wrześniu. Dowiemy się wtedy, które organizacje skorzystają ze wsparcia Gminy w miesiącach jesiennych i zimowych.

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się