Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
zapytaj_burmistrza_ze_zdjeciem.gif
banerek-telefony-alarmowe-ruchomy.gif
banerek---MPZP.gif
malutkie info na stronę gminy.png
wiadomości siechnickie.JPG
Prezydent Andrzej Duda wręcza Burmistrzowi Milanowi Ušákowi Nagrodę "Lider dostępności"
28 / 06 / 2017 Mariusz Różnowicz 1877

27 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Burmistrzowi Siechnic nagrodę „Lider dostępności” przyznaną Gminie Siechnice w kategorii „przestrzeń publiczna” dla ratusza i placu miejskiego w Siechnicach - za najlepiej zaprojektowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną w Polsce.

Należy podkreślić, że nagrodzone w pozostałych kategoriach konkursowych były tylko duże miasta: Warszawa, Kraków i Katowice. Co dodatkowo pokazuje jak wielkim dokonaniem dla Gminy Siechnice jest zdobycie nagrody „Lider dostępności”.

Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Kapituła konkursu, złożona była z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP. Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach.

Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pozostałe w kategorii
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif
grafika
grafika
grafika