Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
zapytaj_burmistrza_ze_zdjeciem.gif
banerek---komunikacja-miejska-2.jpg
banerek-telefony-alarmowe-ruchomy.gif
banerek---MPZP.gif
malutkie info na stronę gminy.png
wiadomości siechnickie.JPG
Błękitna Laguna w Siechnicach
04 / 07 / 2017 Mariusz Różnowicz 5533

 

 

Od połowy czerwca na terenie Gminy Siechnice, na zbiorniku wodnym Błękitna Laguna, działa pierwsze w historii gminy miejsce przeznaczonego do kąpieli.

 

Siechnicka Inwestycyjna Spółka Komunalna sp. z o.o. we współpracy z Gminą Siechnice zgłosiła do ogólnopolskiego konkursu „Lechstarter” projekt pod nazwą „Zrób siechNICE - Błękitna laguna dla mieszkańców”.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców w kilkutygodniowe internetowe głosowanie, udało się w tym ogólnopolskim konkursie zająć pierwsze miejsce. Dzięki temu do Siechnic trafił grant o wartości 100 tys. zł.

 

Projekt konkursowy zakładał zagospodarowanie części zbiornika retencyjnego Błękitna Laguna i stworzenie tam miejsca pełnego pozytywnej energii. Na naszych oczach trwa proces wdrażania tych planów w życie. Jak na razie powstała piękna piaszczysta plaża, na której o bezpieczeństwo użytkowników dbają ratownicy. Postawiono też przenośnie toalety, które na pewno poprawiają komfort wypoczynku nad Błękitną Laguną.

 

Trwa budowa boiska do piłki siatkowej, a już wkrótce rozpoczną się prace związane z budową pomostu do cumowania drobnego sprzętu wodnego. Obiekt uzupełnią ławki, stojaki na rowery oraz dodatkowe kosze na śmieci.

 

Do korzystania z punktu zapraszamy: od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę i niedzielę od 9:00 do 18:00.

 

Szczegóły na http://siechnice.gmina.pl/opis-834-blekitna_laguna.html

 

Zdjęcia i montaż: Wydział Spraw Społecznych UM w Siechnicach

Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pozostałe w kategorii
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
grafika
grafika
grafika