Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 88
07 / 11 / 2012

Pytanie:

Szanowny Panie, jesteśmy od niedawna mieszkańcami gminy dokładnie Radwanic przy ul Bzowej 55. W maju br nasz starszy syn uległ wypadkowi na budowie w wyniku czego doznał złamania kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Po powrocie z 5 miesięczn. rehabilitacji porusza się na wózku. Z przykrośią musimy stwierdzić, że ulica Starowiejska która stanowi bezpośredni dojazd do naszego domu jest barierą architektoniczną z powodu kostki nachlenia jezdni i piaszczystego pobocza. Ten krótki kawałek drogi stanowi dla naszego wózkarza duże wyzwanie fizyczne, znacznie większe niż wyłożony płytami kawałek ulBzowej który stanowi dojazd do naszej posesji. Proszę serdecznie o rozważenie szybkiej modernizacji tego odcinka lub wylania chociaż asfaltowej ścieżki z jednej strony drogi. Syn wraca na studia co oznacza niemal codzienny dojazd do Wrocławia. Zdajemy sobie sprawę, że na Bzowej trwają jeszcze budowy, co oznacza ruch ciężkiego sprzętu ale prosimy o zrozumienie. z wyr szacunku M.Sz.

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

Na wstępie pragnę wyrazić swoje współczucie dla Państwa z powodu zaistniałej sytuacji rodzinnej. Chcąc przyczynić się do ulżenia w trudnościach życia codziennego Pani syna informuję, że zostanie wykonany remont odcinka ul. Starowiejskiej, o którym pisze Pani w swoim zapytaniu.
Remont ten jednak wykonany będzie wczesną wiosną 2013 r. z powodu wyczerpania się środków budżetowych na takie cele w roku bieżącym. Docelowa przebudowa tej ulicy będzie możliwa dopiero w latach 2015 - 2018 z powodu konieczności opracowania projektu przebudowy tego odcinka drogi.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się