Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 98
24 / 12 / 2012

Pytanie:

Szanowny Panie. Jestem jednym z wielu właścicieli lokali na Osiedlu Słoneczne Groblice. Moje pytanie jest następujące : kiedy nastąpi przebudowa wertepów stanowiących zjazd z drogi 94 na ulicę Pogodną i budowa ulicy Pogodnej, która umożliwia dojazd 44 właścicielom do ich posesji. W tym miejscu doszło do poważnego wypadku (http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/547545,groblice-powazny-wypadek-na-drodze-wroclaw-olawa-zdjecia,id,t.html). Skrzyżowanie nie jest oznaczone prawidłowo, dochodzi na nim do notorycznego wyprzedzania i przekraczania prędkości, co stanowi duże zagrożenie i uniemożliwia prawidłowe włączanie się do ruchu. GDDKiA oznaczy prawidłowo te skrzyżowanie w momencie, kiedy ulica Pogodna będzie spełniała wymogi drogi wg obowiązujących aktów prawnych. Czekam z niecierpliwością jak pozostałych 43 właścicieli na Pana odpowiedź.

A.G.

Odpowiedź:

Gmina nie ma w planach inwestycyjnych na najbliższe 5 lat docelowego urządzenia tej drogi i jej włączenia do docelowego urządzenia tej drogi i jej włączenia do DK 94. Samo włączenie to koszt około 1,5 – 2 mln zł.
Gmina będzie ją tylko raz w roku równać i uzupełniać ubytki w nawierzchni tymczasowej. Myślę, że zarówno deweloper podejmując decyzję o budowie osiedla w tym miejscu, jak i przyszli nabywcy mieli możliwość zapoznać się z wieloletnimi planami inwestycyjnymi Gminy. Dodam, że w tym roku Gmina zakończyła budowę kanalizacji sanitarnej za ponad 1 mln zł. dla 44 rodzin (zaledwie) odsuwając w czasie skanalizowanie ulic przy których zabudowa ma niekiedy metrykę przedwojenną. Ze względu  na to, że znam dość dobrze Państwa trudną sytuację i poczynania nieuczciwego dewelopera (ex) AS-Hajto oraz na to, że sprawa jest złożona proponuję spotkanie z Państwa przedstawicielami w I połowie 2013 r. w urzędzie (proszę o kontakt w tej sprawie z sekretariatem).

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się