Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 104
21 / 01 / 2013

Pytanie:

Panie Burmistrzu. Mam 37 lat i niedawno urodziłam trzecie dziecko. Problem polega na tym, że niedługo muszę wrócić do pracy. Proszę napisać, komu mam powierzyć opiekę nad moim malutkim dzieckiem, skoro nie ma publicznych żłobków? Nie stać mnie na prywatne punty opieki (często z resztą wątpliwej jakości), ani na nianie. Pragnę podkreślić, że nie tylko ja mam taki problem. Siechnice i okolice zaludniają się bardzo szybko. Ludzie tu żyją obciążeni kredytami. Skąd więc mają brać pieniądze na drogie, prywatne żłobki. Zadbano tu co prawda o dzieci od trzech lat wzwyż, a kto zadba o dzieci, które mają poniżej trzech lat np. 6 miesięcy? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Aneta Kwit


Odpowiedź:

Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, że Gmina planuje budowę żłobka w Siechnicach na terenie ogródków działkowych na dz. Nr 763/95, w pobliżu ulicy Słowackiego i Kochanowskiego. Nowy obiekt zaprojektowany będzie z możliwością rozbudowy w zależności od zmieniających się potrzeb mieszkańców. W pierwszym etapie obejmować ma opiekę nad ok. dziewięćdziesięciorgiem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. W kolejnych etapach możliwe będzie powiększenie budynku, aby mogło z niego korzystać ok. 140 dzieci.


Obecnie trwają wstępne  prace projektowe. 10. stycznia 2013r podpisana została umowa z Firmą Miastoprojekt, która obecnie wykonuje Program Funkcjonalno Użytkowy z elementami koncepcji żłobka. Kolejne planowane działania przewidziane do realizacji w br. to:
- ogłoszenie zamówienia publicznego w trybie („zaprojektuj i wybuduj”) na pełną dokumentację projektową wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz realizacją robót budowlanych.
Przewidywane zakończenie budowy żłobka i oddanie obiektu  do użytkowania – wiosna 2014r.
Nowy żłobek planowany jest jako budynek energooszczędny z ekologicznymi elementami  zasilania budynku w energię elektryczną, ciepłą wodę oraz systemem wykorzystania wody deszczowej co skutkować będzie obniżeniem kosztów eksploatacyjnych. Nowy obiekt będzie budynkiem przyjaznym dla dzieci z bezpośrednim dostępem do terenów zielonych i pełnym zapleczem kuchennym.  Również pozdrawiam.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się