Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 107
21 / 01 / 2013

Pytanie:

Panie Burmistrzu, dlaczego zostały wstrzymane prace przy remoncie ul. Głównej w Św.Katarzynie ? od 6 grudnia 2012 nic tam się nie dzieje, a chodniki rozkopane. Z poważaniem, Rafał Szwabowski Rada Osiedla Św. Katarzyna
R.Sz.Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Inwestorem remontu ul Głównej i Żernickiej w Świętej Katarzynie jest Starostwo Powiatowe. Na zlecenie Starostwa roboty wykonuje firma Skanska. Jak tłumaczyła Pani Dyrektor Wydziału Dróg i Transportu Starostwa Powiatowego prace po dniu 6 grudnia ubiegłego już roku zostały przerwane z powodu nieodpowiednich warunków pogodowych. (mróz i opady śniegu).

W okresie od Wigilii Bożego Narodzenia do Nowego Roku Wykonawca miał przerwę świąteczną i od dnia 2 stycznia br. prace powinny zostać wznowione. Ja ze swojej strony pismem z dnia 8 stycznia br. skierowanym do Starosty – Pana Andrzeja Szawana wyraziłem swoje zaniepokojenie z przebiegu realizacji remontu i stanu zabezpieczenia oraz oznakowania placu budowy. Poprosiłem o interwencję Starosty i przekazanie mi harmonogramu remontu.

Zgodnie z podpisaną umową pomiędzy Gminą a Powiatem Wrocławskim umowę dotyczącą współpracy przy remoncie drogi powiatowej, roboty powinny zakończyć się w kwietniu br.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg