Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
7. TRASY ROWEROWE oraz SZLAK ODRY
15 / 05 / 2018

Najlepszym sposobem dotarcia do wszystkich ciekawych miejsc zlokalizowanych na terenie gminy Siechnice jest rower. Kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych, zadowoli każdego miłośnika takiego rodzaju rekreacji. Ścieżki rowerowe nie są oznaczone, oprócz opisanych poniżej Szlaku Odra Velo oraz Szlaku Odry. Opis i mapa pozostałych szlaków znajduje się w załczniku (po lewej stronie).


W 2016 roku Gmina Siechnice zakończyła realizację projektu „ODRA VELO - system turystyki aktywnej w Gminie Siechnice wraz z budową stadionu w Siechnicach”.

W ramach projektu oznakowano kilkadziesiąt kilometrów ścieżek rowerowych na terenie gminy (prowadzących od granicy Wrocławia tj. Trestna i Mokrego Dworu, poprzez Blizanowice, Siechnice, aż do wieży widokowej w Kotowicach).

Wzdłuż tego szlaku powstała też trasa edukacji ekologicznej i historycznej, stworzono dwa Punkty Informacji Turystycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowościach Tresto i Mokry Dwór oraz wybudowano stadion lekkoatletyczny z terenami rekreacyjno-sportowymi w Siechnicach.

Więcej informacji na temat projektu...Rowerowy Szlak Odry
– ponadregionalny szlak rowerowy biegnący doliną Odry od miejsca w którym wpływa na terytorium Polski, do ujścia Warty. Szlak został utworzony w roku 2005 z inicjatywy Fundacji Ekologicznej "Zielona Akcja" z Legnicy. Pierwotnie szlak łączył jedynie Wrocław z Głogowem. Celem utworzenia szlaku była chęć ukazania turystom przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa Doliny Odry. Wspólnie z szlak rowerowy zielony Szlakiem "Zielona Odra" i Międzynarodowym szlakiem rowerowym wokół Zalewu Szczecińskiego R-66 tworzą jedną trasę rowerową, którą można dojechać od czeskiego odcinka Odry do odcinka ujściowego do Bałtyku.

 

Przebieg

Chałupki - Racibórz - Kędzierzyn-Koźle - Zdzieszowice - Krapkowice - Opole - Brzeg - Oława - Wrocław - Brzeg Dolny - Lubiąż - Prochowice - Ścinawa - Głogów - Bytom Odrzański - Nowa Sól - Bojadła - Krosno Odrzańskie - Kłopot - Słubice - Kostrzyn nad Odrą


 

Najbogatszym pod względem przyrodniczym rejonem gminy jest jej wschodnia część. Do serca planowanego  Parku Krajobrazowego Doliny Odry i Oławy, w miejscowości Kotowice, dojechać można pociągiem  bezpośrednio z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu. Daje to również możliwość łatwego przewozu rowerów,  co sprzyja popularnej formie wypoczynku jaką jest rekreacyjna i sportowa jazda na rowerze. Pozostałe trasy na  terenie gminy, prowadzące bezpośrednio od granic Wrocławia są również atrakcyjne dla rowerzystów.


Trasy rowerowe na terenie naszej gminy zadowolą każdego rowerzystę. Ich różnorodny charakter sprzyja  zarówno rodzinnym wycieczkom krajoznawczym (znakomite trasy wiodące pośród zabytków naszej  gminy), jak również amatorom mocniejszych wrażeń (kręte, leśne drogi i wyboiste zjazdy).

 

Trasa rowerowa

(Część dotycząca Rowerowego Szlaku Odry opracowana na podstawie http://pl.wikipedia.org)

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg