Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
baner---turystyczne-top-15.jpg
baner-oferty-pracy.jpg
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
8. ŻÓŁTY SZLAK TURYSTYCZNY oraz DROGA ŚW. JAKUBA
14 / 05 / 2018

Ciekawym szlakiem biegnącym przez teren gminy Siechnice jest szlak VIA REGIA - Droga św. Jakuba. Droga ta wchodzi w skład powstających od kilkunastu lat, podobnych szlaków w całej Europy. Oznaczone symbolem muszli drogi św. Jakuba przeznaczone są dla pielgrzymów mogących zwiedzać ciekawe miejsca wzdłuż wyznaczonych tras, m.in. poznawać miejsca kultu religijnego w Europie.

 

Na terenie gminy Siechnice "droga Św.Jakuba" prowadzi przez miejscowości: Grodziszów, Zębice,  Prawocin, Siechnice, Blizanowice, Trestno. Więcej o "drogach św. Jakuba" można przeczytać na stronie www.camino.net.pl . Znależć tam można między innymi folder dotyczący szlaku prowadzącego m.in. przez gminę Siechnice: okładka folderu i wnętrze folderu.

 

 

 


 

 

Przez teren gminy Siechnice prowadzi żółty szlak turystyczny. Jest to część szlaku przeznaczonego do turystki pieszej i rowerowej prowadzący wokół Wrocławia. Prace związane z wyznaczeniem trasy tego szlaku miały miejsce w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. W 1986 roku szlak otrzymał imię dr Bronisława Turonia.

 

Na terenie naszej gminy szlak prowadzi poprzez następujące obszary, miejsca i miejscowości:
•    urządzenia hydrotechnicznych (zespołu śluz na Odrze) w pobliżu wsi Kotowice,
•    lasy kotowickie i siechnickie (teren planowanego Parku Krajobrazowego Doliny Odry i Oławy),
•    miasto Siechnice,
•    Świętą Katarzynę,
•    Smardzów,
•    Żerniki Wrocławskie,
•    Biestrzyków.

 

Podczas przemierzania tej trasy można zapoznać się zarówno z bogactwem środowiska naturalnego na terenie gminy jak i bogatą historią - poprzez odwiedzenie najważniejszych zabytków takich jak kościół pw. Świętej  Katarzyny, krzyż pokutny w Siechnicach  oraz wieżę rycerską w Biestrzykowie. Przejście opisanego szlaku krajoznawczego stanowi ciekawe przeżycie nie tylko dla turystów spoza gminy, ale także dla tej części jej mieszkańców, którzy na co dzień nie zawsze doceniają bogactwo historii i przyrody swojej małej ojczyzny.

Żółty szlak

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-czujnik-smogu-gmina-s.jpg
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg