Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 111
08 / 02 / 2013

Pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu. Z przyjemnością (i satysfakcją, że na Pana głosowałem) dostrzegam rezultaty Pańskiej działalności w sferze rozwoju Siechnic. Jako mieszkaniec ul. Prawocińskiej jestem żywo zaineresowany rozwojem również obrębu miasta, w którym żyję ja i moja rodzina, dlatego z radością przyjąłem rozpoczęcie prac nad dokończeniem budowy oświetlenia na całej ul. Prawocińskiej. Inwestycja została zrealizowana ekspresowo i wszyscy myśleliśmy, że już niedługo przestaną u nas panować egipskie ciemności. Niestety minęło już pół roku i żadna z tych pięknych lamp,- które z pewnością sporo kosztowały - nie zapaliła się do dzisiaj, ani na sekundę. Czujemy się przez to trochę jak mieszkańcy 2 kategorii Wspólnie z innymi współmieszkańcami nie rozumiem dlaczego podciągnięcie 200 m. kabla trwa tyle czasu. W związku z tym kieruję do szanownego Pana Burmistrza niniejsze pytanie: Czy coś w tej sprawie zmieni się w najbliższym czasie i kiedy możemy się spodziewać oświetlenia całej Prawocińskiej


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Oświetlenie ul. Prawocińskiej jest niedokończone z powodu niemożności uregulowania stanu prawnego nieruchomości przeznaczonej pod poszerzenie drogi gminnej, tj. działki nr 30/16, obręb Prawocin, przez którą przebiega wg projektu oświetlenie uliczne.

Sprawa wykupu i uregulowania stanu prawnego wyżej opisanej działki jest prowadzona od 2006r. Budowa oświetlenia drogowego ul. Prawocińskiej rozpoczęta została przez firmę wykonawczą „PIOMAR” w dniu 11.06.2012r.  Została natomiast zakończona (w możliwym zakresie) w dniu 26.06.2012r. za wyjątkiem obszaru działki nr 30/16. W chwili wykonania projektu działka była własnością gminy. Podjęliśmy już z osobą zgłaszającą prawo własności do działki ustalenia, które zmierzają do uregulowania sytuacji prawnej działki w celu umożliwienia gminie dokończenia tej inwestycji. Niestety sprawa uregulowania własności nie jest jeszcze zakończona.

Ze względu na bardzo złożony charakter sprawy nie sposób szczegółowo omówić to w odpowiedzi za pomocą formularza.  Dlatego też proponuję skontaktowanie się z sekretariatem i umówienie się na spotkanie w urzędzie, podczas którego zostanie to Panu przedstawione szczegółowo.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się