Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 114
08 / 02 / 2013

Pytanie:

Panie Burmistrzu, Jestem mieszkancem ulicy Henryka III. Ulica ta nie nadaje sie do uzytku, nie spelnia zandych standardow drogi gminnej. Mimo tego sa wydawane pozwolenia na budowe domow jednorodzinnych w jej okolicy. W zwiazku tym mam dwa pytania: 1. Czy projekt drogi jest juz zakonczony? Jesli nie to kiedy bedzie? 2. Czy droga bedzie zgloszona w 2013 to tzw. schetynowek? Ostatnia taka mozliwosc zostala zaprzepaszczona z przyczyn formalnych.


Odpowiedź:

Szanowny Panie,


Uprzejmie informuję, iż według katalogu typowych nawierzchni ulica Henryka III posiada nawierzchnię gruntową ulepszoną  i przynajmniej raz w roku jest naprawiana poprzez wyrównanie i dogęszczenie jej górnej warstwy. Aktualnie jest opracowywany projekt na budowę ulicy o charakterze i  przeznaczeniu określonym w MPZP i zostanie zakończony w tym roku. Rada Mieszkańców Siechnic wnioskowała o realizację w pierwszej kolejności budowy ul. Piłsudskiego, Jana Pawła II podzielam tę opinię. Zgodnie z zawartą umową drogową z firmą Alfa-Dach w bieżącym roku zostanie wykonany odcinek ul. Józefa Piłsudskiego od ulicy Kościelnej do wjazdu do parkingu podziemnego budynku wielorodzinnego.

W związku z koniecznością wprowadzenia odmiennych rozwiązań kanalizacji deszczowej oraz objęcia projektem oświetlenia ulicznego termin zakończenia projektu ulic Piłsudskiego i Jana Pawła II ustalono na III kwartał bieżącego roku, a ich realizacja zacznie się w roku 2014. W miarę posiadania środków budżetowych i pozyskania dotacji zewnętrznych ulica Henryka III zostanie zrealizowana w całości najwcześniej w latach 2015-2016.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg