Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 123
25 / 03 / 2013

Pytanie:

Czy w Zębicach osiedle powstanie wogóle kiedyś chodnik? Zapraszam Pana na niedzielny spacer ul.Kolejową z własnymi dziećmi i zobaczy Pan czy należy to do przyjemności,czy może czekacie aż wydarzy się tam kiedyś tragedia? i jak będzie za późno to zaczniecie działać . Czy może trzeba tam u was kimś porządnie potrząsnąć aby zaczął w końcu działać , bo ludzi tutaj na osiedlu już krew zalewa .

J.N.


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

W bieżącym roku rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Groblice i Zębice w rejonie pomiędzy drogą krajową a linią kolejową. Na odcinku od przejazdu kolejowego do ulicy Trzech Lip do końca roku zostanie wybudowany jednostronny chodnik.

Po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej w roku 2014 Powiat Wrocławski, będący właścicielem i zarządcą drogi wykona ciąg pieszo-rowerowy po parzystej stronie ulicy. Gmina podpisała z Powiatem odpowiednie porozumienie.

Dodatkowo zwracam Panu uwagę, że sposób sformułowania Pana pytania jest ordynarny i napastliwy dlatego nie będę w przyszłości odpowiadał na tak stawiane pytania. Proszę też zauważyć, że jeśli pytający nie chce ujawniać swojej tożsamości w formularzu zapytań, może z tego zrezygnować a nie ukrywać się pod fikcyjnym imieniem i nazwiskiem.

Przypominam, że mówimy o drodze powiatowej. Powiat od kilkunastu lat nie był w stanie wykonać remontu i budowy chodnika wzdłuż niej. To dzięki moim – oraz Rady Miejskiej w Siechnicach – zabiegom i decyzjom wykonany zostanie powyższy zakres prac z przeważającym finansowaniem ze strony gminy.

Proszę swoje pytania kierować więc głównie do Pana Starosty, Starostwa oraz radnych Powiatu Wrocławskiego (z naszego terenu aż czterech, w tym jeden jest Wicestarostą).

 

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg