Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie 127
27 / 03 / 2013

Pytanie:

Witam Szanowny Panie Burmistrzu. Dlaczego wg noweg MPZP działka 545/34 została zmieniona z MN1 na 9.5U- Hotel robotniczy przy Modrzewiowej Państwa Gardeckich skoro przez 10 lat MPZp nie przewidywał takiej inwestycji tj. max 10metrów wys/ zabudowa jednorodzinna. Jakie przesłanki wpłynęły na decyzję RM Siechnice. A przecież Pisma z Urzędów Nadzoru Budowlanego o tocząsym się postępowaniu były i są adresowane również do Burmistrza. Czy możemy wysnuć wniosek że UM I RADA MIASTA CHCE DOSTOSOWAĆ USTAWĘ DO ISTNIEJĄCEJ SAMOWOLI BUDOWLANEJ W TYM MIEJSCU I JĄ ZALEGALIZOWAĆ .Pragne dodać że był składane pisemne wnioski mieszkańców ul.Kasztanowej, Zacisze i Modrzewiowej w tej sprawie. A sprawa obiła sie szerokim echem w Prokuraturze, NIK we Wrocłąwiu I GUNB w Warszawie. Bardzo proszę o odpowiedź. I co ciekawe sprawa dotyczy tylko tej jedynej działki na tym osiedlu. Pozdrawiam.

M.M.


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że pierwszy projekt planu dla obszaru Siechnice-Centrum przewidywał niższą zabudowę na terenie działki nr 545/34. Po wyłożeniu planu właściciel wniósł do niego uwagę, aby wysokość zabudowy zwiększyć. Po rozpatrzeniu uwag i przy drugim wyłożeniu projektu planu w/w uwaga została rozpatrzona pozytywnie a zmiany wprowadzone do planu – zgodnie z możliwościami jakie przewiduje obowiązujące na tym terenie studium gminy.

Postępowanie w sprawie samowoli budowlanej jest w toku i prowadzą je organy nadzoru budowlanego.

Ponadto pierwszy plan miejscowy dla tego terenu umożliwiał realizację zabudowy o wysokości do 12 metrów, lecz został zmieniony w 2005 r. Wysokość zabudowy nie została istotnie zwiększona w stosunku do obowiązujących ustaleń z 2000/2001 roku.


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg