Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 132
27 / 03 / 2013

Pytanie:

Mam pytanie w związku z ustawą śmieciową - czy wiadomo już jakie będą obowiązywały stawki za wywóz śmieci segregowanych i czy Gmina w postępowaniu przetargowym wpisze w specyfikacji przetargowej nieodpłatny obowiązek dostarczania pojemników na śmieci przez zwycięską firmę, czy ten obowiązek spadnie na mieszkańców? Koszt jednego kubła to grubo ponad 100 zł i jak ktoś będzie chciał segregować, to potrzebuje takich kilka, co będzie niemałym kosztem. Z góry dziękuję za odpowiedź.
K.J.


Odpowiedź:


Szanowny Panie,

Uchwalone stawki znajdą się w najbliższym czasie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Siechnicach pod adresem www.siechnice.gmina.pl.
Gmina przekazała wszystkie obowiązki związane z wywozem i utylizacją odpadów Związkowi Międzygminnemu Ślęza-Oława. W związku z powyższym to Związek będzie ogłaszał przetargi na wywóz nieczystości a także ustalał warunki tych przetargów.

Związek nie przewiduje w specyfikacji przetargowej obowiązku dostarczania (nieodpłatnie) pojemników na odpady przez firmy wywozowe – byłoby to niezgodne z ustawą. Nie jest natomiast wykluczone zawieranie przez mieszkańców umów dzierżawy pojemników przez mieszkańców z firmami wywozowymi, które wygrają przetarg.

11 marca 2013 r. podjęta została uchwała nr X/41/2013 Zgromadzenia Związku Międzygminnego Ślęza-Oława w Strzelinie w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz stawki za pojemnik o określonej wielkości na terenie Związku Międzygminnego Ślęza-Oława.  Zapraszam serdecznie do zapoznania się z uchwałą poprzez kliknięcie w poniższy link.

http://www.sleza-olawa.pl/files/Zg%20X%2041%202013.pdf


Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się