Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 135
29 / 03 / 2013

Pytanie:

Panie Burmistrzu. W Iwinach przy ul. Kościuszki jest staw. Niestety mimo ostrych ostatnio mrozów nie chce specjalnie zamarznąć, pokryć się grubą warstwą lodu, tak samo jak okoliczne rowy. Staw nie zamarza ponieważ zasilany jest ciepłym szambem z okolicznych domów prawdopodobnie. W Iwinach czynna jest już kanalizacja. Czy jest prowadzona jakaś kontrola gospodarstw domowych odnośnie odprowadzania ścieków? J.C.


Odpowiedź:

Szanowny Panie,

W pytaniu zadanym za pomocą internetowego formularza kontaktu ze mną stwierdza
Pan, że woda w stawie przy ul. Kościuszki pomimo ostrych mrozów nie chce zamarznąć. Sugeruje Pan, że  staw zasilany jest ciepłym szambem z okolicznych domów.

W celu wyjaśnienia powyższego przeprowadziliśmy kontrole budynków zlokalizowanych wokół stawu przy ul. Kościuszki oraz przy ul. Łąkowej w Iwinach. W wyniku szczegółowej kontroli przeprowadzonej 1 – go marca marca 2013 r. w której uczestniczyli pracownicy ZGK Sp. z o.o. oraz Strażnicy Miejscy nie stwierdzono żadnych odrzutów kanalizacji sanitarnej do stawu. Ponadto Sołtys Iwin Pani Maria Sulikowska stanowczo stwierdziła, że w okresie mrozów staw przy ul. Kościuszki zamarzał i nie występowało zjawisko, o którym Pan informował w zapytaniu do Burmistrza.

Milan Ušák
Burmistrz Siechnic

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się