Gmina Siechnice

Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
grafika
Nagrody i wyróżnienia dla gminy
17 / 02 / 2020 Małgorzata Ostrowska
 • w styczniu 2020 r. gmina Siechnice zajęła 4. miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003-2018 w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska. Ranking organizowany jest przez Komisję Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundację Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

 • 30 września 2019 r. Gmina Siechnice po raz kolejny została doceniona przez niezależną Kapitułę Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej". W XV edycji rankingu, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Gmina Siechnice znalazła się na 11 miejscu wśród 864 sklasyfikowanych samorządów.

 • w lipcu 2019 r. opublikowany został „Ranking czasopisma Wspólnota”. Kapituła pod przewodnictwem prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego oceniała w nim zamożność samorządów. Siechnice znalazły się w swojej kategorii na 30. miejscu wśród 597 sklasyfikowanych polskich samorządów.
 • w październiku 2018 r. Gmina Siechnice zajęła 7 miejsce w Polsce w XIV edycji Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Celem tworzenia tego rankingu jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Zestawienie to pokazuje, które samorządy najbardziej dbają o rozwój i standard życia swoich mieszkańców, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie finansowym samorządu.
 • 2 października 2018 r. Burmistrz Siechnic Milan Ušák podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odebrał nagrodę dwutygodnika "Wspólnota" za zajęcie piątego miejsca w rankigu "Sukces mijającej kadencji 2014-2018"
 • w maju 2018 roku Gmina otrzymała po raz drugi nagrodę "Gmina na 5!". Tytuł został przyznany Gminie Siechnice za ponadprzeciętną w skali Polski jakość obsługi interesantów. Ogólnopolski ranking  „Gmina na 5!” został przygotowany przez Zespół Badawczy funkcjonujący przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej.

 • w kwietniu 2018 roku podczas IV Europejskiego Kongresu Samorządów opublikowano „Ranking finansowy samorządu terytorialnego” przygotowany przez naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a także ekspertów z  Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Gmina Siechnice została sklasyfikowana w tym rankingu na wysokim 31 miejscu wśród 616 gmin miejsko-wiejskich w Polsce.

 • 16 października 2017 r. podczas I Kongresu Polityki Miejskiej, rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs Towarzystwa Urbanistów Polskich i Związku Miast Polskich pn. „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna w Polsce”. Gmina Siechnice otrzymała nagrodę za Plac Miejski wraz z targowiskiem w Siechnicach. Właśnie tę Inwestycję Jury uznało za najlepszą „Nowo wykreowaną miejską przestrzeń publiczną w Polsce”.

 • 6 września 2017 r. Gmina Siechnice otrzymała 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu „Gospodarny Samorząd 2017” stworzonym przez ekspertów z Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich oraz organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 • 6 września 2017 r. Gmina otrzymała wyróżnienie „Obywatelski Samorząd 2017” w ogólnopolskim rankingu stworzonym przez ekspertów z Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich oraz organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy.

 • 5 czerwca 2017 roku Gmina wraz z fundacją Go’n’Ac otrzymała nagrodę "Super Samorząd". Nagroda przyznawana została w ramach ogólnopolskiej Akcji Masz Głos, która wspiera osoby z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Organizatorem akcji jest Fundacja im. Stefana Batorego, a partnerami: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES.

 • 31 maja 2017 roku Gmina otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim rankingu "Perły Samorządu" przygotowywanego przez Dziennik Gazetę Prawną we współpracy z firmą Deloitte.

 • 11 maja 2017 roku Gmina otrzymała nagrodę "Gmina na 5!". Tytuł został przyznany Gminie Siechnice za ponadprzeciętną w skali Polski jakość obsługi interesantów. Gmina Siechnice wraz z miastem Wrocław były jedynymi jednostkami samorządu terytorialnego w całej aglomeracji wrocławskiej, które mogą pochwalić się zdobyciem tego tytułu w edycji 2016/2017. Ogólnopolski ranking  „Gmina na 5!” został przygotowany przez Zespół Badawczy funkcjonujący przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej.

 • 27 kwietnia 2017 r. Gmina Siechnice otrzymała dyplom zwycięzcy w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-urbanistycznym organizowanym przez Integrację i Towarzystwo Urbanistów Polskich. Nagrodę „Lider dostępności” przyznano Gminie Siechnice w kategorii „przestrzeń publiczna” dla ratusza i placu miejskiego w Siechnicach - za najlepiej zaprojektowaną pod względem dostępności przestrzeń publiczną w Polsce. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

 • w 2017 roku Polska Agencja Prasowa przygotowała ogólnopolski ranking „Saldo migracji. Gdzie ludzie chcą mieszkać, a skąd uciekają?”, w którym Gmina Siechnice zdobyła 6 miejsce, a tym samym uzyskała najwyższe miejsce ze wszystkich  gmin  miejsko-wiejskich.

 • na początku 2017 roku Ministerstwo Finansów przygotowało zestawienia „najbogatszych i najbiedniejszych gmin”. W ogólnopolskim rankingu wzięto pod uwagę wszystkie 2478 gmin znajdujących się na terenie kraju. Gmina Siechnice zajęła w nim 46 miejsce.

 • 21 lipca 2016 r. Gmina Siechnice została zaliczona do tzw. Złotej Setki Samorządów, czyli Rankingu Samorządów przygotowywanym przez dziennik Rzeczpospolita. Konkurs polegał na ocenie samorządów za okres ostatnich czterech lat - pod uwagę brano najlepsze rezultaty pod względem zrównoważonego rozwoju, (w przypadku tego rankingu są to lata 2012-2015).

 • w 2015 roku Gmina zdobyła 6 miejsce w ogólnopolskim "Rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu" organizowanym przez czasopismo "Forbes".
 • w 2014 roku Gmina Siechnice otrzymała certyfikat Programu Promocji Samorządów "Magnesy dla Biznesu".

 • w 2011 roku gmina Siechnice zajęła 3 miejsce w rankingu "Gmina do życia", którego organizatorem była Gazeta Wrocławska.

 • laureat ogólnopolskiego konkursu „Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja inwestycji” (w latach 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012),
 • ośmiokrotne (w latach 2001-2008) zaliczenie gminy do „Złotej Setki Samorządów” – klasyfikacji przygotowywanej przez CBR oraz gazetę Rzeczpospolita.  
 • w 2009 roku w konkursie na najlepszą dolnośląską gminę – „Złote jedynki”, gmina otrzymała wyróżnienie w kategorii gmina miejsko-wiejska.
 • w nowej formie konkursu „Złote jedynki”, gmina Siechnice w 2010 roku uzyskała 10 miejsce w kategorii „Gmina Roku 2010”.
 • w 2010 roku gmina uzyskała tytuł laureata konkursu „Interaktywny samorząd – Lider internetu 2010”. Gmina Siechnice zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich.
 • wyróżnienie w Konkursie „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2007”.
 • wyróżnienie w konkursie „Grunt na medal” w 2005 roku organizowany przez PAIiIZ.
Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
baner-targowisko-w-siechnicach.jpg
baner-rekrutacja.jpg
baner-wymiana-pieców-UE.gif