Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 161
11 / 10 / 2013

Pytanie:

Czy Gmina przewiduje jakikolwiek plan usuwania azbestu z terenu gminy w najbliższym czasie? Jeśli tak to jaki i czy jest przewidziane w nim usuwanie tych niebezpiecznych substancji również z prywatnych działek? Pytam głównie z powodu pokrycia dachu tego typu materiałem niezamieszkałego budynku znajdującego się w Iwinach na rogu ulicy Brochowskiej i Słonecznej niedaleko (ok. 200 m) od publicznego przedszkola i świetlicy gminnej.

Anna Jaskulska

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

Uprzejmie informuję, że w chwili obecnej osoby, które chcą usunąć azbest mogą zgłaszać się w tym celu do Urzędu Miejskiego. Gmina partycypowała w kosztach całej operacji – za przyjęcie i przechowywanie zerwanego azbestu przez odpowiednie do tego wysypisko płaciła Gmina, natomiast właściciel nieruchomości pokrywał koszty zerwania azbestu i transportu na wysypisko.
Informuję również, że Rada Miejska przyjęła dokument pod nazwą Gminny Program Usuwania Azbestu na 2014 r. Wykonana została inwentaryzacja i następnym krokiem będzie próba uzyskania dofinansowania ze środków unijnych. Stosowne informacje pojawią się na stronie internetowej gminy.
    

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się