Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 167
11 / 10 / 2013


Pytanie:

Witam. Czy planowane jest dodanie dodatkowych połączeń autobusowych Iwin z Wrocławiem lub zwiększenia ich częstotliwości? W mojej opinii jeden autobus na 2 godziny to zbyt mało dla tak preżnie powiększającej się społeczności – wkrótce oddanie nowego osiedla i coraz więcej domów w okolicy. Czy możemy jako mieszkańcy prosić o pomoc? Z poważaniem M.N

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie dotyczące zwiększenia częstotliwości kursów na trasie Dworzec Główny PKP – Iwiny Pętla i Iwiny Pętla – Dworzec Główny PKP, informuję, iż na podstawie Porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Wrocław i Gminą Siechnice, zapytanie w tej sprawie zostało skierowane do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, gdyż linia 110 jest linią miejską i decyzja o zwiększeniu kursów na wspomnianej trasie jest uzależniona od organizacji komunikacji zbiorowej we Wrocławiu oraz od uwzględnienia dodatkowych nakładów finansowych we wrocławskim budżecie.
Ze swojej strony zapewniam Pana, iż Gmina Siechnice dołoży wszelkich starań
w celu zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa i komfortu podróżowania miedzy Gminą Siechnice, a Wrocławiem. O wszelkich zmianach tras i częstotliwości kursów autobusów na terenie Gminy, będą Państwo informowani na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Siechnicach.
Informuję również, iż w 2012 roku zostały dodane kursy na wspomnianej trasie, uwzględniające w szczególności godziny szczytu. Takie zmiany wiążą się ze zwiększeniem dotacji na komunikację zbiorową, która musi być uwzględniona w planach budżetowych. W związku z powyższym, po uzyskaniu odpowiedzi z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia, ewentualne zmiany zostaną uwzględnione w planach budżetowych na 2014 rok.


Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się