Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 193
20 / 12 / 2013

Pytanie:

Witam. Piszę do Pana w imieniu wielu mieszkańców miejscowości Iwiny ponieważ problem jest dość poważny. Przystanek, do którego z reguły kursują autobusy to Iwiny Rondo. Znajduje się on w odległości 20-25 minut piechotą od mieszkańców Iwin. Nie byłoby w tym problemu gdyby nie to, że droga którą należy przejść nie posiada chodnika a po zmroku jest tam tak ciemno, że chyba mało kto odważa się tamtędy chodzić. Drogę otaczają same pola i jako, że latem spacer ten nie sprawia większych problemów to o tej porze roku jest on praktycznie niemożliwy. Brak chodnika i wieczne błoto na poboczu sprawiają, że nie da się przejść tamtędy w normalnych warunkach nawet w ciągu dnia. Z nadejściem zimy problem stanie się jeszcze większy gdyż zapewne na poboczu znajdziemy ogromną ilość śniegu i trzeba będzie iść ulicą. Nie prosimy o wiele, ponieważ przystanek w Iwinach istnieje. Mało tego - autobus 110 kursuje tam, ale niestety nie zawsze. Przykładowo pomiędzy godziną 11 a 14:20 nie kursuje z niego nic. To ponad 3 godziny a przecież ludzie jeżdżą na 14 do pracy do centrum Wrocławia. Jest to tylko minuta drogi dla autobusu a ogromna wygoda i bezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców. Chodzi tylko o przedłużenie kursu tej linii do przystanku Iwiny Pętla. Autobus 110 na przystanku Rondo i tak stoi tam o 10 lub 15 minut wcześniej. Jeśli jest inna opcja rozwiązania tego problemu to również będziemy wdzięczni. Może linie 900 i 910 mogłyby zjeżdżać z ronda na te dwie minuty i brać również ludzi z Iwin? Bardzo prosimy o rozpatrzenie tej sprawy. Proszę też pamiętać, że w Iwinach jest coraz więcej mieszkańców i co chwilę budują się nowe domy i osiedla. Jeśli potrzebna będzie jakaś petycja z podpisami to chętnie ja przygotujemy. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź w tej sprawie

Katarzyna Miernikiewicz


Odpowiedź:

Szanowna Pani Katarzyno,

W odpowiedzi na Pani zapytanie w sprawie kursów linii 110, informuję, iż sprawa ta została przesłana do konsultacji z Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Z uzyskanych informacji wynika, iż na odcinku Iwiny (Rondo) – Iwiny Pętla dokonane zostało badanie natężenia pasażerów. Badanie to wykazało, iż na tym odcinku podróżuje średnio 5-6 osób. W związku z powyższym Urząd Miejski Wrocławia nie przewiduje zwiększenia częstotliwości kursowania linii 110 do przystanku Iwiny – Pętla.
Odnosząc się do drugiej kwestii poruszonej w Pani pytaniu, informuję, iż brak jest możliwości zmiany trasy linii 900 w taki sposób aby „zabierała” pasażerów z Iwin.
Obecnie pasażer podróżujący linią 110 z Iwin do Galerii Dominikańskiej wnosi opłatę
w wysokości 3 zł (bilet normalny). Linie 900P i 910 są liniami strefowymi, a granica strefy WR/SC1 przebiega na przystanku Iwiny (Rondo). Zatem pasażer podróżujący z Iwin (pętla) w kierunku Galerii Dominikańskiej linią 900P/910 wnosiłby opłatę wysokości 3,90 zł (podróż ze strefy SC1 do WR).Nie zmienia to jednak faktu, iż na tym etapie nie ma możliwości dokonania tak istotnych zmian w „strefowaniu”. Strefy, a co za tym idzie dostosowane do nich trasy oraz ceny biletów, zostały określone na etapie tworzenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w postępowaniu przetargowym na komunikację międzygminną. Zatem dokonanie wnioskowanych przez Panią zmian, możliwe będzie w momencie podpisania kolejnej umowy na przewozy w ramach transportu zbiorowego.
Oprócz tego skierowanie ww. linii poprzez Iwiny spowodowałoby wydłużenie czasu podróży w kierunku Wrocławia dla pasażerów jadących z terenu „wewnątrz” Gminy Siechnice, skracając czas postoju autobusu przy Galerii Dominikańskiej, co nie jest korzystne przy zmiennych warunkach ruchu i wyrównywaniu powstałych opóźnień.
Reasumując, Wydział Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia wydał negatywną opinię dla proponowanych przez Panią zmian. Jednocześnie informuję, iż wszelkie tego typu uwagi są bardzo cenne na przyszłość i będą brane pod uwagę w pracach przy kolejnym postępowaniu przetargowym.

Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg