Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 195
20 / 12 / 2013

Pytanie:

Witam, kiedy wprowadzona zostanie sprzedaż biletów miesięcznych na komunikację autobusową (Sevibus/DLA) w rejonie Siechnic (np. na Poczcie)? Uciążliwym, bowiem jest konieczność udania się do Wrocławia na Dworzec PKS w celu przedłużania biletu. Czy planowana jest również mozliwość wprowadzenia biletu miesięcznego łączącego komunikację autobusową z koleją na trasie Wrocław Główny - Siechnice? Byłoby to idealne połączenie komunikacji z miastem Wrocław.

Tomaszewski

Odpowiedź:

Szanowny Panie,


W odpowiedzi na zapytanie dotyczące punktu sprzedaży biletów, informuję, iż obsługa w tym zakresie odbywa się zgodnie z umową zawartą w wyniku rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego organizowanego przez Urząd Miejski Wrocławia, który na mocy porozumienia jest organizatorem transportu zbiorowego na terenie Gminy Siechnice.
W chwili obecnej nie ma możliwości żądania rozszerzenia świadczeń poza ujęte
w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
W chwili obecnej nie przewiduje się również korzystania z istniejących połączeń kolejowych przez pasażerów posługujących się biletami międzygminnej komunikacji zbiorowej na terenie Gminy Siechnice iWrocławia, gdyż wiąże się to z koniecznością zawarcia porozumienia pomiędzy Gminą a Województwem Dolnośląskim w celu zapewnienia realizacji zadań z zakresu lokalnego transportu zbiorowego w granicach administracyjnych Gminy Siechnice i partycypowaniem Gminy w tym przedsięwzięciu. Zgodnie z ustawą z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (tj.
z 2011 r. Nr 5, poz. 13 ze zm.) gminy i powiaty mają za zadanie opracowanie planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego, który zakładać ma wspomniane przez Pana rozwiązania. Realizując zapisy ustawy Gmina Siechnice
w listopadzie złożyła do Powiatu Wrocławskiego propozycje planu transportu zbiorowego, który zakłada utworzenie zintegrowanego biletu komunikacyjnego, umożliwiającego pasażerom swobodne przesiadanie się z autobusu/busu, czy „pks – u” do pociągu, bez konieczności kupowania dwóch różnych biletów, przesiadanie się na terenie Wrocławia na autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje we Wrocławiu. Zatem kwestią czasu jest utworzenie zintegrowanego systemu transportowego, a co za tym idzie – biletu.


Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg