Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 196
03 / 01 / 2014

Pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu proszę mi wytłumaczyć dlaczego zamyka się najlepszą drogę, która stanowi alternatywę dojazdu do Wrocławia dla zdecydowanej większości ludzi mieszkających poza Wrocławiem. Czy zdaje sobie Pan sprawę z tego, że zamknięcie tej drogi stanowi wielki problem dojazdu do Pracy, szkoły, przedszkoli oraz żłobków dla dużej ilości osób.
Dlaczego nie liczy się Pan z własnymi wyborcami oraz z innymi ludźmi którzy codziennie korzystają z tej drogi oszczędzając czas oraz benzynę,
Pan w przeciwieństwie do mnie nie zawozi codziennie dziecka do żłobka do Wrocławia na plac Społeczny, dlatego nie zdaje sobie Pan z tego sprawy, że od tej chwili dojazd do Wrocławia będzie mi zajmował znacznie więcej czasu niż obecnie (będę musiał budzić moją 2,5 letnią córeczkę o 45 min wcześniej (czyli o 5:40), żeby zdążyć dojechać do Wrocławia. Pan o tej porze pewnie jeszcze śpi!
Niestety stracił Pan w moich oczach zaufanie do urzędnika Państwowego. Niech Pan nie zapomina, że to Pan pełniąc tak wysoką funkcję powinien ułatwiać życie ludziom a nie utrudniać. Osobiście uważam, że teraz nie pozostało mam (korzystającym z tej drogi) oficjalnie zaprotestować. Mam nadzieje że szybko wycofa się Pan z tej decyzji.

Pozdrawiam
Mieszkaniec Jelcza-Laskowic
Adam Linkiewicz


Odpowiedź:


Szanowny Panie Adamie,

Uprzejmie informuję, że droga Blizanowice – Trestno została awaryjnie zamknięta ze względu na jej ciągle pogarszający się stan techniczny. Informuję Pana również, że występuje tam zagrożenie zapadnięcia się przepustów zlokalizowanych w obu końcach drogi. W związku z tym uznałem, że nie można czekać do chwili, aż wydarzy się nieszczęście i ktoś straci tam zdrowie lub życie. Ciągle pogarszający się stan nawierzchni i bardzo duże natężenie ruchu sprawiały, że istniało tam realne zagrożenie dla osób, które używały tej drogi.

W sprawie remontu drogi zwracałem się do dwóch pozostałych właścicieli – Powiatu Wrocławskiego i Miasta Wrocław, aby wspólnymi siłami przywrócić ją do stanu umożliwiającego jej bezpiecznie użytkowanie. Niestety moje starania nie spotkały się dotąd z wystarczającym zainteresowaniem pozostałych właścicieli drogi.

Planujemy zakończyć doraźny remont do końca marca 2014 r.

Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák


 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg