Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 237
01 / 09 / 2014

Pytanie:

Dzień dobry,
Pani Burmistrzu, czy gruz wywożony z hałdy w Siechnicach jest w jakiś  sposób zabezpieczany w trakcie transportu ulicami naszego miasta?
Czy cały proces składowania gruzu po przetworzeniu ( rozdrobnieniu ) i proces wywożenia tego gruzu, jak wiemy szkodliwego pyłu dla zdrowia człowieka  i środowiska naturalnego, jest należycie zabezpieczany?
Z tego co wiem wdychanie pyłu, który towarzyszy wszystkim tym procesom rozbiórki hałdy w Siechnicach jest bardzo niezdrowe! Ciężarówki wywożąc gruz pozostawiają pył na ulicach naszego miasta, szczególnie jest to widoczne na ul. św. Katarzyny gdzie gruz przewożony jest na budowę odcinka OW.
Prosze o odpowiedz.
mieszkanka Siechnic

 

Odpowiedź:


Szanowna Pani,

Firma zajmująca się rozbiórką hałdy posiada atest na  kruszywo – „aprobatę techniczną na kruszywo z żużla hutnicznego LRC”. Pragnę również zaznaczyć, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i inwestor zapewniają, iż kruszywo zastosowane w podbudowie drogi jest całkowicie bezpieczne.
Informuję również, że na przewoźników nałożone zostały 2 grzywny w formie decyzji administracyjnych za nieprawidłowe zabezpieczanie przewożonego materiału. Ponadto Straż Miejska w Siechnicach w ramach współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego kontrolowały i w dalszym czasie będą kontrolować samochody ciężarowe i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości nakładać będą mandaty.
 
Z wyrazami szacunku

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg