Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie nr 258
27 / 08 / 2015

Tytuł wiadomości:

Zamknięta droga w Żernikach Wrocławskich

 

Treść wiadomości:

Szanowny Panie Burmistrzu,

Jaki był powód zamknięcia ulicy Wrocławskiej od strony DW 395? Droga ta została wcześcniej wyremontowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. "Schetynówka", na remont wydane zostały publiczne pieniądze a teraz droga ta jest zamykana i kierujący zmuszeni są do przejazdu przez stację paliw LOTOS. Zmiana organizacji ruchu wpływa bardzo negatywnie na bezpieczeństwo(włączenie się do ruchu jest kłopotliwe ze względu na prędkość kierowców ze strony ronda w Iwinach i Strzelina, wyjazd bliżej ronda sprawiał że kierowcy nie osiagali tak dużych prędkości, gdyż od ronda nie mieli możliwości rozpędzenia się, a kierowcy ze strony strzelina musieli zwalniać przed dojechaniem do ronda), a kierowcy są poniekąd zmuszani do korzystania z usług ww. stacji paliw

Odpowiedź na pytanie:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pani pismo Gmina Siechnice informuję, że decyzję o zamknięciu włączenia drogi gminnej ul. Wrocławskiej do drogi wojewódzkiej nr 395 w Żernikach Wrocławskich podjęła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, działająca z upoważnienia Zarządu Województwa Dolnośląskiego jako Zarządca drogi wojewódzkiej nr 395.

Gmina uzyskała w DSDiK uzgodnienie nr. UD.8034.196.2012 z dnia 30.01.2013 r., które w punkcie 2. narzuca likwidację przedmiotowego włączenia.

Likwidacja dotychczasowego włączenia ul. Wrocławskiej do drogi wojewódzkiej wynika z warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne w zakresie dopuszczalnej odległości pomiędzy skrzyżowaniami.

Mając jednak na uwadze dobro mieszkańców wystąpiłem dnia 10 sierpnia 2015 r. do DSDiK z pismem o ponowne rozpatrzenie sprawy i zmianę uzgodnienia w kwestii pozostawienia istniejącego włączenia do ul. Strzelińskiej.

Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg