Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Odpowiedź na pytanie 263
09 / 09 / 2015

Tytuł wiadomości:

Droga Blizanowice - Trestno.

Treść wiadomości:

Szanowny Panie Burmistrzu.

Proszę o wyjaśnienie powodów zamknięcia drogi Blizanowice - Trestno pomimo braku jakichkolwiek prac remontowych tej drogi. Jaki alternatywny dojazd do Wrocławia Pan proponuje? Proszę również o podanie konkretnych danych w zakresie planów przebudowy lub remontu ww. drogi, terminów rozpoczęcia i zakończenia prac oraz zapewnionych źródeł finansowania przedsięwzięcia. Czy prowadzone są rozmowy z Gminą Czernica, dla której droga ta jest równie ważna jak dla mieszkańców Gminy Siechnica? Czy nie obawia się Pan, że obecny paraliż komunikacyjny pomiędzy Gminą, a metropolią spowoduje odpływ ludzi i kapitałów bardzo szkodliwy dla finansów gminy? Czy nie byłoby rozsądnym rozwiązaniem czasowe przywrócenie ruchu samochodów osobowych na wspomnianej drodze do czasu faktycznego rozpoczęcia remontu?

Z poważaniem

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowny Panie,

W odwiedzi na Pana maila z dnia 2 września br. w sprawie ograniczenia ruchu na drodze Blizanowice – Trestno, uprzejmie informuję, że stan techniczny drogi nie pozwala na dopuszczenie jej do ruchu.

W obecnej chwili trwają prace związane z przygotowaniem odbudowy przepustu w km 00+156 tej drogi. W ramach tego remontu droga zostanie przekopana do głębokości ok 3 metrów. Jeszcze we wrześniu b.r. rozpoczną się te prace.

Droga jest pod stałym nadzorem naszych służb zajmujących się bieżącym utrzymaniem dróg w celu umożliwienia korzystania z niej przez mieszkańców Trestna i Blizanowic.

Dopuszczenie drogi do ruchu bez ograniczeń, w obecnym stanie mogłoby spowodować dalsze jej uszkodzenia i w konsekwencji uniemożliwiłoby dojazd do swoich posesji przez mieszkańców.

Gmina Siechnice czyni starania o pozyskanie środków finansowych na wykonanie kompleksowej przebudowy drogi na tym odcinku. Spodziewane zakończenie prac, to koniec III kwartału 2016 roku.

 

Z wyrazami szacunku,

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg