Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
odpowiedź na pytanie nr 279
04 / 11 / 2015

Tytuł wiadomości:

progi spowalniające na ul. Słonecznej w Św. Katarzynie

 

Treść wiadomości:

Sz. Pan

Milan Ušák, Burmistrz Gminy Siechnice

Zwracamy się z prośbą o zamontowanie progów spowalniających na ul. Słonecznej w Św. Katarzynie, pomiędzy posesją nr 44 a 46 . Obecnie, jak widzimy, znaki informujące o planowanych progach postawiono jedynie na początku i końcu ulicy. Zdaniem mieszkańców jest to stanowczo za mało, tym bardziej, że na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Jabłeczną i Morelową chodnik jest po jednej stronie. Dzieci jeżdżące na rowerach,czy rolkach mają ograniczoną drogę ucieczki przed pędzącymi pojazdami. Niestety, nie wszyscy kierowcy pamiętają, że jest to strefa ograniczonej prędkości i rozwijają tu bardzo duże prędkości. Ponieważ martwimy się o nasze bezpieczeństwo, stoimy na stanowisku, że potrzebny jest na naszej ulicy przynajmniej jeszcze jeden próg ograniczający prędkość. Prosimy o informację czy i kiedy planowane jest zamontowanie progów ?

 

Odpowiedź na pytanie:

Szanowna Pani,

W odwiedzi na Pani e-maila uprzejmie informuję, Gmina Siechnice przewiduje zamontowanie 4 szt. progów spowalniających.

Niestety miejsca w których mogą być zamontowane progi spowalniające są obwarowane wieloma przepisami. Progi nie mogą być montowane na wjazdach do posesji ,na studniach, kratkach ściekowych, w pobliżu skrzyżowań co znacznie ogranicza możliwości umiejscowienia progów.

Przewidziano progi na wysokości posesji nr.5, pomiędzy budynkami nr 13 i 15, na wysokości budynku nr 46, pomiędzy budynkami nr 41 i 45.

Progi zostaną wykonane do końca listopada 2015r.

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg