Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 24/2017 "Boisko sportowe w Iwinach"
16 / 03 / 2017

Dzień dobry,

Mieszkam z rodziną w Iwinach, mam pytanie dotyczące boiska sportowego lub miejsca o charakterze sportowym. Czy na terenie Iwin jest przewidziane utworzenie takiego boiska lub miejsca. W Iwinach są place zabaw dla młodszych dzieci, natomiast dzieci w wieku 13-15 lat i starsi nie mają gdzie spędzać wolnego  czasu. Tym brdziej, że dzieci w tej miejscowości przybywa  a z placów zabaw dzieci "wyrastają".Najbliższe boisko znajduje się na Brochowie, Żernikach Wrocławskich. Niestety tam grają tamtejsze dzieci i nasze ''nie są tam mile widziane" poza tym jest to daleko. W chwili obecnej dzieci spotykają się na parkingu koło GCK w Iwinach.

Proszę o odpowiedz czy będzie takie boisko, kiedy i gdzie?

 

Odpowiedź na pytanie:

W odpowiedzi na Pana e-mail z dnia 7.03.2017 informuję, że jeszcze w ubiegłym roku wyłoniono wykonawcę robót związanych z budową trawiastego boiska na terenie fortów w Iwinach przy ulicy Zacisznej a roboty budowlane związane z realizacją tego zadania powinny rozpocząć się w najbliższych dniach gdy warunki atmosferyczne pozwolą na wjazd na działkę ciężkim sprzętem.

Jednocześnie informuję, że w 2015 roku opracowano szczegółową koncepcję zagospodarowania terenu przy fortach w ramach której oprócz boiska do piłki nożnej zaplanowano także budowę boiska do siatkówki, kortów tenisowych, placu zabaw dla dzieci, siłowni zewnętrznej, dróg i ścieżek wewnętrznych, miejsc postojowych oraz drewnianych wiat pod którymi będą mogły odbywać się spotkania integracyjne lokalnej społeczności. Realizacja tych zadań zaplanowana jest na najbliższe lata i uzależniona od środków finansowych jakimi będzie dysponować Gmina Siechnice.

 

Z wyrazami szacunku

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg