Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 34/2017 "Wjazd na WOW od strony ul.Lawendowej w Świętej Katarzynie"
03 / 04 / 2017

Witam, jestem mieszkańcem Siechnic z ul.Włościańskiej. Chciałbym zapytać czy planowane jest wpięcie zachodniej części Siechnic i Św. Katarzyny do Wschodniej obwodnicy od strony ul. Lawendowej wzdłuż torów. Jadąc obwodnicą jest tam "jakby gotowe skrzyżowanie" do którego należało by dobudować dalszą część ulicy Lawendowej. 

Czy jest w planach taka inwestycja, lub w innym miejscu? Na tą chwilę budowane jest tutaj spore osiedle przy ulicy Ziemskiej. Obecnie wyjeżdżając z ulicy Świętej Katarzyny w stronę Wrocławia na ulicę Opolską pokonujemy skrzyżowanie które jest dosyć problematyczne dla tej części jadąć w kierunku ronda, ponieważ trzeba ustąpić pierwszeństwa sporej liczbie aut z ulicy Kolejowej. To sprawia że dosłownie 5-8 samochodów stojących na ul. Św. Katarzyny potrafi sporo "odstać" 2-3 zmiany świateł. 

Na pewno wybudowanie nowego osiedla i zwiększenie liczby mieszkańców tej części miasta jeszcze bardziej wzmocni problem, a wpięcie do WOW byłoby dobrym rozwiązaniem. Dziękuję za odpowiedź. 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na Pana pismo w sprawie zjazdu z drogi wojewódzkiej Bielany – Łany – Długołęka w  Siechnicach, uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Siechnice dla obszaru położonego w północno-zachodniej części (Uchwała Rady Miejskiej w Siechnicach Nr L/315/2013 z dnia 17 października 2013 r. ogłoszony  w Dz. Urz. Wojew. Doln. poz. 5483 z dnia 28.10.2013 r.) projektowany jest jeden zjazd z drogi wojewódzkiej z ulicy Traugutta w Siechnicach. Zgodnie z poprzednio obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wydzielonej zachodniej części obszaru miasta Siechnice (Uchwały Rady Gminy Święta Katarzyna: Nr XLIII/363/02 z dnia 8 marca 2002 r, XLVII/407/2 z dnia 27 czerwca 2002 r., ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa. Dolnośląskiego Nr 188 z dnia 5 września 2002 r. poz. 2679 i 2680), wjazd na drogę wojewódzka projektowany był również tylko z ulicy Traugutta.

Wjazd na drogę wojewódzką Bielany – Łany – Długołęka może nastąpić dopiero po uzyskaniu zgody Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu na jej włączenie oraz po wykonaniu drogi.

Jednocześnie informuję, że budową dróg gminnych zajmuje się Wydział Inwestycyjny, jak również informuję, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej Urzędu Miejskiego w Siechnicach nie zabezpieczone zostały środki na budowę ulicy Traugutta w  Siechnicach.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg