Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 38/2017 "Droga przy ul.Prostej i Jastrzębiej w Św.Katarzynie"
07 / 04 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu!

Od jakiegoś czasu jestem mieszkańcem Św. Katarzyny. Miejscowość urocza, mieszkańcy przemili.... tylko ta infrastruktura - stąd pytanie czy są jakiegokolowiek plany budowy, czy choćby poprawy nawierzchni ul. Prostej i  Jastrzębiej.  Jedna i druga droga jest w fatalnym stanie - dziury takie, że można zawieszenie samochodu uszkodzić. Spacer z dzieckiem podczas pogody to dramat - za każdym samochodem tuman kurzu, podczas niepogody, to błoto, że starch poźniej pokazywać się w jakimkolwiek miejscu publicznym. Jest to stosunkowo młoda część Katarzyny, ale prężnie rozwijająca się - mieszkańców przybywa - w okolicy sporo nowych domów, a i duże nowo powstające osiedle.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że w budżecie na rok 2017 nie zostało uwzględnione wykonanie ul. Prostej i Jastrzębiej w Świętej Katarzynie. Jednocześnie informuję, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2017-2021 oraz Strategii Gminy do roku 2030 brak jest zapisów związanych z przebudową przedmiotowej ulicy.

            Obecnie opracowywany jest Plan Rozwoju Dróg, w którym inwestycja związana z przebudową lub remontem przedmiotowej ulicy może zostać uwzględniona. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w II półroczu bieżącego roku.

Jednocześnie informujemy, że do chwili wykonania remontu lub przebudowy przedmiotowych ulic w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonywane będą prace utrzymaniowe polegające na likwidacji ubytków, wyboi, zruszanie istniejącej nawierzchni, doziarnianie materiałem kamiennym wraz z zagęszczaniem. Przewidywany termin naprawy to II kwartał bieżącego roku. Za utrudnienia związane z obecnym stanem nawierzchni przepraszam.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg