Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 44/2017 "Instalacja teleinformatyczna przy okazji budowy drogi - Iwiny Polna"
13 / 04 / 2017

Panie Burmistrzu Chciałbym nawiązać do Pana odpowiedzi na pytania 21/2017 "Nawierzchnia bitumiczna ul.Polna Iwiny".

Czy istnieje możliwość, aby zaplanować przy okazji (porozumieć się z orange albo z innym operatorem) na instalację infrastruktury teleinformatycznej.

Na dzień dzisiejszy Orange nie przyłącza nowych nowych mieszkańców ponieważ nie mają możliwości położenia okablowania w drodze.

Czy mógłby zlecić Pan takie pytanie odpowiedniej jednostce, zakładam że gminę nic by to nie kosztowało o mieszkańcy byliby zadowoleni z możliwości wyboru dostawcy internetu szerokopasmowego. Dobrze by było, gdyby taka aktywność stała się standardem podczas budowy nowych dróg.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że w specyfikacji istotnych warunków zamówienia dla opracowania dokumentacji projektowej budowy ul. Polnej w Iwinach zostało wskazane zaprojektowanie kanałów teletechnicznych na całej długości projektowanej drogi. Zapewniam, że zgodnie z Art.39 ust. 6 ustawy o drogach publicznych z dnia 21.03.1985r. kanały technologiczne są uwzględniane przy zlecaniu wszystkich opracowań projektowych i realizacji budowlanych na budowę dróg. Po wykonaniu przedmiotowych kanałów przez Wykonawcę robót w roku 2018 Orange będzie miało możliwość poprowadzenia kabli do nieruchomości znajdujących się przy ul. Polnej.

 

Z poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg