Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 52/2017 "Budowa nowego skrzydła Sp w Św.Katarzynie"
19 / 04 / 2017

Szanowny Panie Burmistrzu,

Jestem rodzicem dziecka uczęszczającego do SP w Św. Katarzynie. Na ostatnim zebraniu rodziców w lutym 2017 dowiedziałem się, że SP w Św. Katarzynie ma zostać rozbudowana o nowe skrzydło budynku (plany Dyrekcji SP). Jestem trochę tym zaskoczony gdyż: będzie już nowa SP w Siechnicach, zgodnie z nową reforma edukacji SP w Św. Katarzynie przejmie pomieszczenia po gimnazjum znajdującym się praktycznie w tym samym budynku, gimnazjum obejmowało trzy roczniki uczniów (klasy 1-3) a SP rozszerzona zostanie tylko o dwa roczniki (kl. 7 i 8). Z związku z powyższym kieruje do Pana moje pytanie: czy faktycznie SP w Św. Katarzynie będzie rozbudowana w ciągu najbliższych czterech lat?

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na pytanie zadane za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach informuję, iż Szkoła Podstawowa w Świętej Katarzynie będzie rozbudowana. Ze względu na warunki
w jakich obecnie szkoła funkcjonuje (dwuzmianowość), statystykę uczniów w latach 2016-2022 oraz co najważniejsze zmiany w systemie szkolnictwa tj. przekształcenie szkoły sześcioletniej w szkołę ośmioletnią, obowiązek szkolny dla siedmiolatków z jednoczesnym zapewnieniem miejsc przedszkolnych dla wszystkich dzieci w wieku 3-6 lat,  została podjęta decyzja o rozbudowie szkoły.

Do najważniejszych argumentów przemawiających za rozbudową szkoły są:

Ø      systematycznie zwiększająca się w kolejnych latach liczba uczniów, a tym samym oddziałów,

Ø      niewystarczająca liczba sal lekcyjnych w stosunku do liczby oddziałów,

Ø      likwidacja dwuzmianowego nauczania (od wielu lat postulat rodziców dzieci, których to dotyczy),

Ø      utworzenie pracowni przedmiotowych dla kl. 5-8,

Ø      utworzenie gabinetów specjalistycznej pomocy i terapii psychologiczno- pedagogicznej,

Ø      powiększenia powierzchni świetlicowej ze względu na dużą liczbę uczniów potrzebujących opieki po lekcjach,

Ø      zapewnienie optymalnych warunków do spożywania posiłków (utworzenie jadalni),

Ø      powiększenie powierzchni biblioteki szkolnej,

Ø      zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych, głównie spełnienia standardów dostępności toalet dla uczniów i pracowników szkoły.

Ponadto budynek szkoły podstawowej jest obiektem wybudowanym w 2000 roku. Pozostałą część stanowi gimnazjum. Oba obiekty są funkcjonalnie połączone. Ze względu na brak możliwości przebudowy istniejącego gimnazjum w celu dostosowania do istniejących przepisów, budynek gimnazjum został przeznaczony do docelowego wyburzenia. Projektowana rozbudowa została podzielona na 2 etapy.

 ETAP1- rozbudowa skrzydła w kierunku zachodnim, polegająca na budowie zachodniego skrzydła, jako kontynuacji istniejącej szkoły. Nowoprojektowane skrzydło stanowi funkcjonalną kontynuację szkoły, gdzie uwzględniono zarówno klasy lekcyjne, jak i zaplecze sanitarne dla uczniów i nauczycieli. Na parterze budynku zlokalizowano 4 sale lekcyjne, węzły sanitarne dla uczniów oraz jadalnię
z rozdzielnią w systemie cateringowym, pokój nauczycielski z zapleczem sanitarnym i aneksem kuchennym oraz pomieszczenia dla obsługi z węzłem sanitarnym.  Na I piętrze zlokalizowano 4 sale lekcyjne, salę zabaw dla dzieci młodszych, świetlicę, węzły sanitarne dla uczniów, pokój dla pedagoga i pielęgniarki. 

ETAP 2 - rozbudowa szkoły w miejscu wyburzonego gimnazjum (za kilka lat). Drugi etap rozbudowy uwzględnia w poziomie parteru główne wejście z portiernią, szatnie dla uczniów oraz część administracyjną, biblioteką szkolną z czytelnią, salę lekcyjną  z zapleczem oraz węzły sanitarne dla uczniów. Na I piętrze stanowiącym poddasze użytkowe zaprojektowano pracownie fizyki, chemii, oraz komputerową i językową. W zakresie obu etapów obiekty rozbudowy zaprojektowano w sposób umożliwiający dostęp przez osoby niepełnosprawne.

Przepraszam za wydłuzony czas oczekiwania na odpowiedź spowodowany natężeniem prac wydziału związanych z wdrażaniem reformy oświatowej.

Z poważaniem

Milan Ušák

                    

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg