Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 58/2017 ''Budowa ronda"
05 / 05 / 2017

Proszę o informację czy planowane jest zastąpienie skrzyżowania ul. Opolskiej/Kolejowej i/Św. Katarzyny rondem, które znacząco poprawi przepustowość ul. Opolskiej w codziennym przejeździe ludzi do pracy w kierunku Wrocławia i Oławy. Aktualne skrzyżowanie ze światłami znacząco tamuje ruch.

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie złożone za pomocą formularza internetowego UM w Siechnicach w sprawie  budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Kolejowa, Świętej Katarzyny, Opolskiej w miejscowości Siechnice uprzejmie informuję, że  przedmiotowe skrzyżowanie jest usytuowane w pasie drogi krajowej DK 94 i pozostaje w zarządzie Generalnej Dyrekcji i Dróg Krajowych i Autostrad.

W związku z czym wszystkie inwestycje związane z modernizacją pasa drogowego są planowane i realizowane przez zarządcę drogi.             

Z pozyskanej informacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Oleśnicy  ustalono, że w 2017 roku taka inwestycja nie jest planowana.

Wnioski  w  tej  sprawie  proszę  kierować  bezpośrednio do GDDKiA  Rejon w Oleśnicy,  ul.  Wojska   Polskiego   52  E,   56 – 400   Oleśnica   lub  GDDKiA  we  Wrocławiu ul. Powstańców Śląskich 186 53-139 Wrocław.

 

 

Z poważaniem

Milan Ušák

 

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg