Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 76/2017 "Przejście dla pieszych ul. Opolska"
21 / 06 / 2017

W obecnej chwili przejście przez ul. Opolska u wlotu Siechnic od strony Wrocławia jest dość niebezpeczne, szczególnie dla osób z dziecmi.

Czy jest planowane bezpieczne 'połączenie' siechnickich osiedli od strony Swiętej Katarzyny (ul. Mieszczańska, Włościańska, Ziemska) z pozostałą częścią miasta?

Dobrym rozwiązaniem byłoby przedluzenie chodnika przy ulicy Kolejowej do swiateł przy skrzyżowaniu z ulicą Opolska (w tej chwili trzeba poruszać sie tam skrajem drogi, co jest dość niebezpieczne biorąc pod uwagę że droga prowadzi po łuku) oraz wymalowanie przejscia dla pieszych na wyskości skrzyżowania ul. Św. Krzyża z ul. Opolska.

Czy możemy liczyć na któreś z rozwiązań w najbliższym czasie?

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach informuję, że teren skrzyżowania ul. Opolskiej, Kolejowej, Św. Katarzyny jest w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu. GDDKiA podczas rozmowy dotyczącej przedmiotowego skrzyżowania przedstawiła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zatwierdzony przez Radę Ministrów. W ramach programu wyodrębniony został Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach krajowych. Aktualnie we wspomnianym Programie znajduje się min. budowa chodnika w m. Siechnice określone jako klasa ryzyka duża. W ramach tego punktu GDDKiA zadeklarowała min. wykonanie chodnika od zatoki autobusowej do ul. Św. Krzyża oraz łącznika do ul. Kolejowej za przejściem dla pieszych na terenie zarządzanym przez GDDKiA. Niemniej jednak przedstawiciele zarządcy drogi podkreślili, że wyżej wymienione zadania mogą być zrealizowane w przypadku uzyskania środków na ten cel, nie określając jednocześnie ich terminu.

Gmina Siechnice planuje wykonanie włączenia ul. Św. Krzyża do ul. Opolskiej oraz opracowanie dokumentacji projektowej chodnika od ul. Kolejowej do przejścia dla pieszych przy ul. Opolskiej. Koszt wykonania chodnika w pasie drogi krajowej obciążają GDDKiA. Obecnie Gmina przygotowuje porozumienie o współpracy z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, które jest możliwe po zmianach w ustawie o drogach publicznych. Gmina Siechnice deklaruje wykonanie chodnika według dokumentacji projektowej w zakresie pasa drogowego będącego w zarządzie Gminy, natomiast koszt wykonania chodnika w pasie drogi krajowej obciążałby GDDKiA.

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg