Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 86/2017 "ul. Polna, Groblice"
22 / 06 / 2017

W związku z planowanym wyrównaniem drogi na ulicy Polnej w Groblicach na drugi kwartał tego roku, chciałbym pokazać jaka jest droga którą muszą się dzieci dostać na autobus, także co się dzieje gdy samochód mija dzieci idące tą drogą i chlapie. Także jest to droga ktorą trzeba się dostać do sklepu czy na pociąg (chodnika z Groblic na stację też nie ma) i PKS. Więc jak jest plan żeby to zrobić na koniec czerwca by być slownym i zrobić to w drugim kwartale to gratuluje!!!, jak już jest cieplo i są wakacje, nie ma kałuż. Droga do jesieni się rozwali i dalej dzieci będą skakać między kałużami i wchodzić na pole by samochód nie ochlapał!!! Proszę o jak najszybszą naprawę drogi, a także zaplanowanie częstrzej jej naprawy.

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach z dnia 10.05.2017r  w sprawie złego stanu nawierzchni drogi gminnej ulica Polna, braku chodnika do stacji PKP w miejscowości Groblice uprzejmie informuję, że  nawierzchnia tłuczniowa ulicy Polnej jest utrzymywana w ramach bieżącego utrzymania dróg w zakresie likwidacji wyboi, wykruszeń, doziarnianiu materiałem kamiennym o frakcji 4/31,5 mm, profilowanie z nadaniem spadków daszkowych 3% na prostych odcinkach drogi oraz spadków jednostronnych na łukach w kierunku łuku wewnętrznego umożliwiając swobodny spływ wód opadowych z jezdni.

 

Naprawa nawierzchni przedmiotowej ulicy została zlecona. Przewidywany termin  realizacji naprawy to pierwsza połowa miesiąca czerwca bieżącego roku.

 

Nawiązując do Pana  pytania dotyczącego braku chodnika do stacji PKP informuję, że w roku 2017 planowana jest realizacja:

 

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1942D w zakresie budowy chodnika na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową DK 94 do torów kolejowych w miejscowości Groblice – Zębice (inwestycja realizowana w porozumieniu z Powiatem Wrocławskim).

 

2. Budowa tłuczniowej ścieżki pieszo - rowerowej na odcinku Groblice  oś. Jarzębionowe. 

Za niedogodności związane ze stanem nawierzchni ul. Polnej  przepraszam, jednocześnie nadmieniam, że naprawy bieżące będą wykonywane według potrzeb.

 

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Spis-rolny.jpg