Gmina Siechnice

logo_UE_rgb-1.jpg
baner---UM-covid-19.jpg
baner---POMOC.jpg
Szukaj
wybory prezydenckie - mini.jpg
kapielisko_blekitnalaguna.JPG
Jana Pawła II 12
55-011 Siechnice
71 786 09 01 71 786 09 07
Portal
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
Pytanie 90/2017 "ul.Polna skrzyżowanie z Nowa oraz Kolejowa"
22 / 06 / 2017

Jestem mieszkańcem Świętej Katarzyny przy ul.Polnej 2.Nasz -czteroklatkowy blok- stoi częsciowo przy ul.Polnej a częsciowo przy ul. Nowej.Obydwie biegną pod naszymi oknami a droga jest zgodnie z nazwą drogą polną dziurawą,szutrowo-piaskowo-gliniastą.Jest nieoznakowana-co oczywiste -nie posiada progów zwalniających ani chodników.Kierowcy-bez wyobraźni- pędzą nią wyrzucając kamienie spod kół i potężny kurz,który osiada grubą warstwą na wszystkim dodokoła dolatując aż do mieszkań.Zapraszam na jeden tylko przejazd tą ulicą aby na własne oczy przekonać się,że problem jest duży i trwa od wielu lat.Nasze dzieci bawią się pod "blokiem", niestety zagrożenie prędkością =wypadkiem,brudem i pyłem nie pozwala na ich dłuższy tam pobyt lub bez chwili opieki.Jesienią czy zimą błocko nie pozwala pójść pieszo do pracy,sklepu czy na spacer=trzeba jeździć "na siłę" samochodem.

 

Poprzednicy oraz Pan pozwala na coraz większą okoliczną zabudowę (osiedla na ulicach:Polna,Kolejowa,Jastrzębia,Cicha,Miła,Urocza,Prosta) ,nie mam nic przeciwko ale co oczywiste ruch wzmógł się kilku,kilkunastokrotnie.Nowi mieszkańcy korzystają z dojazdu od "naszej" strony ul.Polej ale za decyzjami rozbudowy nie idą decyzję w sprawie budowy normalnej drogi/dróg o nawierzchni asfaltowej czy brukowej (z oznakowaniem ,progami zwalniającymi,chodnikami itp)

 

Do tego dochodzi -średnio co miesiąc lub po większych opadach- wjazd od ul.Gen.Dąbrowskiego ,trójkąt ulic Kolejowa,Polna,Nowa.To koszmar dla samochodów osobowych -kałuże są potężne a dziury tak głębokie i jest ich tak wiele,że zachacza się podwoziem !!!  Przejść się bez błocka po kostki nie da,przejeżdzające auta ochlapują przechodniów.W tym miejscu parkują również ludzie przywożący i odbierający małe dzieci do pobliskiego przedszkola-jeśli chodzi o "normalność" i bezpieczeństwo to poprostu tragedia,której środki doraźne jak wyrównywanie i sypanie tłucznia 2-4 razy w roku nie pomagają.Pieniądze -tym razem dosłownie  idą w błoto.

 W związku z tym proszę Pana o odpowiedź czy w końcu coś będzie się działo w kwesti budowy drogi ? 

 

 

Odpowiedź na pytanie:

 

W odpowiedzi na zapytanie wysłane za pomocą formularza internetowego Urzędu Miejskiego w Siechnicach z dnia 08.06.2017 – dotyczące ul.Polnej skrzyżowanie z ul.Nową oraz z  ul.Kolejową w Świętej Katarzynie

 

W ramach posiadanych środków finansowych systematycznie i sukcesywnie staramy się poprawiać stan dróg w naszej gminie. Tak jak to Pani zauważyła wzrasta liczba mieszkańców, powstają nowe osiedla a co za tym idzie pojawia się  konieczność budowy nowych dróg dojazdowych. Obecnie trwa przygotowywanie przetargu na remont ul.Nowej w Świętej Katarzynie, postępują prace w zakresie równania i doziarniania nawierzchni tłuczniowych. Trwają również prace projektowe dotyczące pełnej przebudowy ul.Kolejowej. Wykonanie tej inwestycji zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową planowane jest na lata 2018-2019

 

Z  poważaniem

Milan Ušák

.

Wyślij link mailem
Powrót
(wstecz)
Drukuj
stronę
Pdf
Wypowiedz
się
wybory-prezydenckie-28-czerwca-2020.jpg
Spis-rolny.jpg